Bilim & Teknik

Türk mucitten Android'li TV!

Türk mucit, tüm ekranları Android işlemcili bir bilgisayara çevirmeyi başardı.

Türk mucitten Android'li TV!

Android işletim sistemi neredeyse her yerde kullanılmaya başlandı. Şimdi ise Kemal Karadağ isimli bir mucit, tüm ekranları Android işlemcili bir bilgisayara çevirmeyi başardı.

Karadağ, flash bellek boyutundaki bir çiple HDMI veya UV girişi olan ekranları Android işletim sistemli bilgisayara çevirebiliyor. Mucit bununla kalmıyor ve bu işlemi bildiğiniz tüplü televizyonlara bile uygulayabiliyor. Durum böyle olunca cihaz sayesinde televizyonlardan internete girmekte mümkün hale geliyor.

1369591091_kemal-karadag.jpg

Aslında bu tür bir teknoloji dünyada ilk değil ancak bir tüplü televizyonu bilgisayara çevirmek türünün ilk örneği.

Bu teknoloji sayesinde sıradan bir monitör bile tam teşekküllü bir bilgisayar haline geliyor.  İnternete bağlanan kullanıcı bu sayede bilgisayarda yapabildiği her işlemi eksiksiz olarak yapma imkanına sahip oluyor.

1369636991_headline.jpg

Kemal Karadağ'ın 2 yıl üstünde çalışarak geliştirdiği bu teknoloji en çokta halen tüplü televizyon kullanan dar gelirli aileler için ilgi çekici olabilir.

Yorumlar
Misafir
dayı büyüksün :)
Cevapla
lego adam
eline emegine saglik ama zaten hdmi cikisi olan tabletleri tv ye baglayabiliyoruz.bunun artisi nedir ben tam anlamadim chip boyutunda olmasimi.yinede eline saglik..
Cevapla
ali
Eline saglik ustad.
Cevapla
Misafir
neden dar gelirli aileler? bütün ülke zengin ve 3d led kullanıyorda benim mi haberim yok? Icat değil ama iyi bir uğraş olmuş...
Cevapla
sgs2
helall olsun kemal reise :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.