Video: Xiaomi CyberDog görüntülendi!

Xiaomi'nin akıllı köpeği hakkında bu zamana kadar hep resimlerini görmüştük. Şimdi ise CyberDog size pati sallıyor.

Video: Xiaomi CyberDog görüntülendi!

Ağustos ayına girerken, büyük yaz konferansında Xiaomi beklenmedik bir proje tanıttı. Bu proje düşük fiyatıyla da şaşırtan robotik köpek CyberDog'du. Şimdi bu robotun şu ana kadar neler yapabildiğini gösteren bir video karşınızdayız.

CyberDog, yüksek performanslı bir NVIDIA Jetson Xavier NX işlemci ile donatılmıştır. Bu işlemci, robotun gövdesine dağıtılmış bir dizi kamera ve sensör tarafından destekleniyor. Bu simbiyoz işlemci sayesinde CyberDog, arka ayakları üzerinde durmasına, yuvarlanmasına ve diğer birçok akrobatik gösteri yapabilmesine olanak tanıyor.

Bugüne kadar yanlızca Xiaomi'nin bu yeni projesi hakkında sadece görebildiğimiz resimler vardı. Son olarak, videoda bu güzel köpeğin hareketlerini görebiliyoruz.

Fiyatı da çok cazip

CyberDog, kendi ülkesinde yaklaşık olarak 999 Euro olan fiyatla satılıyor. CyberDog'un hareketleri oldukça dikkat çekici görünüyor. CyberDog saniyede maksimum 1 metre hıza ulaşabiliyor.

Video: Xiaomi CyberDog görüntülendi! - Resim : 1

Robotun yük kapasitesi sadece 3 kilogram. CyberDog'u çalıştıran motor, 220 rpm'e kadar ve 32 Nm'lik bir tork sunuyor. CyberDog sesli komutlara da yanıt verebiliyor. Robot ayrıca entegre bir 128 gigabayt SSD depolama alanına da sahip. Akıllı bir robot olması nedeniyle, bir akıllı telefon ve bağlı bir mobil uygulama üzerinden de kontrol edilmesi mümkün oluyor.

Açık kaynaklı bir robot olarak, onu programlamak ve bu robotun tüm potansiyelini yerine getirmek artık geliştiricilerin eline kalıyor.

CyberDog projesini nasıl buldunuz? Bir geleceği olduğunu ve geliştiricilerin buna odaklanacağını düşünüyor musunuz?