Amazon, HBO Max’ın iptal ettiği 'Batman: Caped Crusader'ı satın aldı

Amazon'un, Warner Bros.'un HBO Max için geliştirdiği, ancak kanalın maliyetleri düşürmek için geçen ağustos ayında hurdaya çıkardığı animasyon dizisi Batman: Caped Crusader'ı aldığı bildirildi.

Amazon, HBO Max’ın iptal ettiği 'Batman: Caped Crusader'ı satın aldı

Netflix, Apple ve Hulu'dan da ilgi görmesine rağmen, yaklaşan şovun evi Amazon Prime olacak.

İlk olarak Mayıs 2021'de duyurulan Batman: Caped Crusader, kulağa 1990'ların sevilen hafta içi öğleden sonra vazgeçilmezi Batman: The Animated Series'in ruhani halefi gibi geliyor. Yaklaşan şov, yönetici yapımcılar JJ Abrams, Matt Reeves ve Batman: The Animated Series geliştiricisi Bruce Timm tarafından yaratıldı. Ayrıca ünlü çizgi roman yazarı Ed Brubaker, 10 bölümlük ilk sezonun yaratıcı ekibinde yer alıyor.

Amazon, HBO Max’ın iptal ettiği 'Batman: Caped Crusader'ı satın aldı

Amazon satın alımı, Warner Bros. Discovery'nin içeriği üçüncü taraflara satarak para kazanma planlarının bir parçası. Stüdyo şimdi film, TV, oyun ve animasyon dizilerini kapsayan 10 yıllık bir DC Comics meta-hikayesinin parçası olarak Batman IP'sine odaklanacak. Ayrıca Reeves'in 2022 yapımı The Batman filminin devamı ve HBO Max'te spin-off dizisi The Penguin için çalışmalar yapılıyor.

Abrams ve Reeves, Batman: Caped Crusader duyurulduğunda, "Bu karakteri Gotham City'de sürükleyici yeni hikayeler anlatmak üzere geri getirmek için birlikte çalışmaktan çok heyecanlıyız. Dizi heyecan verici, sinematik ve Batman'in karanlık köklerini çağrıştırırken, bu ikonik karakterlerin psikolojisine daha derinden dalacak. Bu yeni dünyayı paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” demişti.