Dijital Video Platformu

“Horizon” Netflix PlayStation Serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Netflix, video oyunlarına büyük önem veriyor ve gerçek video oyunlarının yanı sıra, yayıncı 2K Games, Ubisoft ve diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli yayıncıların popüler oyunlarının bir dizi uyarlamasını da geliştiriyor.

“Horizon” Netflix PlayStation Serisi: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Bir diğer büyük proje de Sony'den, Aloy'u çoğunlukla mekanik yaratıklar tarafından doldurulan kıyamet sonrası ABD'deki arayışında takip eden Horizon oyun serisinin canlı aksiyon uyarlaması olacak.

Bu aşamada herhangi bir yönetmen veya oyuncu eklendiği bilinmiyor, ancak Carter Swan ve Asad Qizilbash'i  biliyoruz . Her ikisi de, Uncharted'ın yanı sıra The Last of Us , Ghost of Tsushima ve Twisted Metal için gelecek uyarlamaları da ürettikleri için PlayStation oyunlarının canlı aksiyon uyarlamaları söz konusu olduğunda çok öne çıkan isimler .

Seri ilk olarak Mayıs 2022'de Netflix serisinin arkasında PlayStation Productions ve Sony Pictures Television ile birlikte duyurulmuştu.

Horizon , en iyi Killzone serisiyle tanınan Hollandalı geliştirici Guerrilla Games'in video oyunu serisidir .

İşte Netflix'in Horizon canlı aksiyon uyarlaması hakkında bildiğimiz her şey :

Horizon'un konusu nedir ?

Orijinal oyunun hikayesi Horizon Zero Dawn , 31. yüzyılda kıyamet sonrası Amerika Birleşik Devletleri'nde geçiyor.

İnsanlar, farklı düzeylerde teknolojik gelişmeye sahip dağınık, ilkel kabileler halinde yaşarlar. Teknolojik olarak gelişmiş öncülleri “Eskiler” olarak hatırlanır. “Makineler” olarak bilinen büyük robotik yaratıklar Dünya'ya hükmediyor. Çoğunlukla, ara sıra onları parçalamak için avlayan insanlarla barış içinde bir arada yaşarlar.

Ana oyunda, ebeveynsiz büyüyen ve dört kabileden izole yaşayan Aloy'un hikayesini takip ediyoruz.  Aloy, Büyür ve sonunda makinelerin insanlara karşı daha saldırgan olmasına ve daha büyük ve daha ölümcül makinelerin ortaya çıkmasına neden olan “Derangement” olarak bilinen bir fenomeni araştırmak zorundadır.

Dört kabilenin, Nora, Banuk, Carja ve Oseram'ın bir özeti:

"Noralar, dağlarda yaşayan ve doğaya "Tüm Anne" olarak tapan vahşi avcı-toplayıcılardır.

Carjalar, Güneş'e tapan, çölde yaşayan şehir inşaatçılarıdır.

Banuk, karlı dağlarda yaşayan, makinelere ve onların “şarkılarına” tapan avcı ve şamanlardan oluşan gezgin kabilelerden oluşur.

Oseramlar, metal işçiliği, bira üretimi ve savaşçı olarak yetenekleriyle tanınan tamirciler ve kurtarıcılardır.”

Netflix uyarlaması orijinal ilk oyuna sadık kalacak mı?

Kesin olarak söylemek zor, ancak video oyunu uyarlamalarının tüm tarihini ele alırsak, muhtemelen Horizon'un oyunun hikayesini sadık bir şekilde yeniden anlatmasını beklememeliyiz. Özellikle Netflix'in herhangi bir oyunun konusuyla pek ilgisi olmayan en yeni Resident Evil canlı aksiyon serisini düşünürsek.

Horizon'da kimler oynuyor ?

Haziran 2022 itibarıyla Netflix'in Horizon dizisi için herhangi bir oyuncu kadrosu açıklanmadı .

Aloy, bilmeyenler için oyunda Ashly Burch tarafından seslendiriliyor. Lance Reddick, John MacMillan ve John Hopkins de oyunda dikkat çeken karakterleri seslendirdi.

Başka bir öneri de Aloy'un yüz modeli, Hollandalı model ve aktris Hannah Hoekstra oldu, ancak Netflix'in oyunlara ve uyarlamalara genellikle çok yakın olacağı için Aloy oyunu için gerçek yüz modelini seçmesi pek olası değil.

Horizon'un üretimi nedir ?

Canadian Director's Guild'e göre, Horizon 2074 kapsamındaki film için çekimler Ağustos 2022'nin sonlarında başlayacak.

Prodüksiyon ve post prodüksiyonun Mart 2023'ün sonuna kadar tamamlanacağını belirtiyorlar.

Horizon'un Netflix çıkış tarihi nedir?

Netflix, Horizon canlı aksiyon uyarlaması için bir çıkış tarihi belirlemedi, ancak 2022 yapımının başlangıcını düşünürsek, muhtemelen ilk sezonun 2024'ün başlarında flamalara düşmesini beklemeliyiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.