Dijital Video Platformu

Johnny Depp'e Netflix dopingi! İşte yeni film

Bloomberg'in haberine göre "aile içi istismarı temsil eden bir halk figürü" olarak tanımladığı için eski karısı Amber Heard'a açtığı ağır karalama davasının ardından Netflix ile yapılan bir lisans anlaşmasının, Johnny Depp'in ilk filminin yapımı için finansman sağlayacağını bildirdi.

Johnny Depp'e Netflix dopingi! İşte yeni film

Habere göre Netflix, Fransız aktris/yönetmen Maiwenn Le Besco'nun Fransa Kralı XV. Louis (Depp) ve kralın üçüncü metresi Madame Jeanne Bécu du Barry (Le Besco) ile olan ilişkisinin Fransız Devrimi sırasında giyotinle idam edilmesine neden olması üzerine odaklanan bir dönem filmi olan La Favourite'nin faturasının bir kısmını üstleniyor. Ne Netflix ne de projenin arkasındaki Fransız stüdyo olan Why Not Productions, La Favourite'yi duyurmasa da, görünüşe göre filmin 2023'te Fransız sinemalarında gösterime girmesi planlanıyor ve 15 ay sonra Netflix Fransa'da yayınlanmak üzere lisanslandı.

Word of La Favorite, Netflix'in bir ilke meselesi olarak anlaşmazlıkları çözmeye öncelik verdiği ve çalışanların şirketin kurumsal kültürüyle ilgili endişelerini dile getirmesiyle, çalışanlarının büyük bir bölümünü işten çıkardığı bir zamanda geldi. Netflix, bu yılın başlarında Fransız sinema loncaları ARP, BLIC ve BLOC ile bir anlaşma imzaladı ve Fransa'daki yıllık net gelirinin en az %4’ünü La Favorite dahil olmak üzere Fransız ve Avrupa filmlerinin yapımına yatırmayı taahhüt etti.

Bloomberg'e göre, Netflix'in lisansı yalnızca Fransa'daki La Favorite'i kapsıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.