Microsoft’un Netflix için gözden çıkarttığı para dudak uçuklatacak cinsten!

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan Microsoft, şimdi de gözüne Netflix’i kestirdi. Peki Amerikalı teknoloji devi bu alım için ne kadarlık bir bütçe ayırdı?

Microsoft’un Netflix için gözden çıkarttığı para dudak uçuklatacak cinsten!

Oyun dünyası bir süredir Microsoft ile Activision Blizzard arasındaki satın alım sürecine kilitlenmiş vaziyette. Amerikalı teknoloji devi Microsoft, oyun sektöründe de söz sahibi olabilmek için bünyesinde başta Call of Duty olmak üzere pek çok kaliteli yapımı barındıran Acitivision’ı satın almak için girişimlerde bulunmuş ve bu iş için tam 69 milyar dolar ayırmıştı. Her ne kadar iki taraf her şartta anlaşsa da araya giren Sony ve ABD Federal Ticaret Komisyonu, şimdilik işin sürüncemede kalmasına neden oldu.

Microsoft’un Netflix için gözden çıkarttığı para dudak uçuklatacak cinsten!

Öte yandan ortaya atılan son iddia, Microsoft’un tek hedefinin oyun sektörü olmadığını gösterdi. CEO Satya Nadella’nın şirketin neredeyse tek yetkilisi haline gelmesiyle birlikte farklı pazarlara yönelen Microsoft, eğlence sektörünün bir numaralı ismi olarak gösterilen Netflix’i tam 190 milyar dolar karşılığında şirket bünyesine katmak niyetinde.

Bu bilgi şimdilik teyit edilmiş değil. Yani henüz ne Microsoft ne de Netflix bu iddialar karşısında bir açıklama yapmadı. Ancak sukut ikrardan gelir sözüne istinaden her iki şirketin de sessizliğini koruması, bu söylentilerin doğruluk payını arttırıyor. Özellikle de Microsoft’un fazlasıyla dillendirdiği Activision alımında başına nelerin geldiğini düşünecek olursak, bu yeni alım serüveninin sessiz sedasız halledilmek istenilmesi son derece mantıklı.