Netflix 2022’nin en çok izlenen dizi ve film listelerini paylaştı

Dünyanın en popüler dijital içerik platformlarından biri olan Netflix, 2022’nin son günlerinde yılın geneline ilişkin oldukça ilgi çekici bir paylaşım yaptı.

Netflix 2022’nin en çok izlenen dizi ve film listelerini paylaştı

Dijital içerik platformu denildiğinde akla gelen ilk isim hala Netflix. Her ne kadar şirket 2022 yılına kötü bir başlangıç yapmış, ikinci çeyrekte ise bu kötü gidişatın durmasına engel olamamışsa da özellikle üçüncü çeyrekle birlikte kendini toplamış ve kullanıcı sayısını yukarı taşımayı bilmişti. Şirketin dördüncü çeyrek verileri merakla beklenirken, yılın son günlerini yaşadığımız şu zamanlarda Netflix 2022’nin geneline ait son derece ilgi çekici bir veri paylaştı.

2022 yılının en çok izlenen dizi ve filmlerini, İngilizce ve Diğer diller olmak üzere iki farklı başlık altında paylaşan Amerikalı dijital içerik platformu, bu sayede yılın genelini de özetlemiş oldu.

Netflix 2022’nin en çok izlenen dizi ve film listelerini paylaştı

Yapılan paylaşıma göre, 2022 yılının en çok izlenen İngilizce yabancı dizisi Stranger Things: 4. Sezon olurken, bu diziyi sırasıyla Wednesday ve DAHMER takip etti. İngilizce diliyle izlenime sunulmuş filmler arasında birinci sırayı ise The Gray Man aldı. Bu filmi takip eden isimler ise The Adam Project ve Kalplerimiz Bir oldu.

İngilizce dışındaki dillerle abonelerin beğenisine sunulan dizilere baktığımız zamansa birinci sıra All of Us Are Dead’in oldu. Bu diziyi takip eden isimlerse sırasıyla Extraordinary Attorney Woo ve The Marked Heart oldu.

Yine İngilizce dışındaki dillerde platforma yüklenen filmler arasında ilk sırayı alan isimse Troll olurken, bunu Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok ve Kara Yengeç izledi.