Dijital Video Platformu

Netflix abonelik paylaşımı yapanlara ne yapacağını netleştirdi

Dünyanın en popüler dijital içerik üreticilerinden biri olan Netflix, abonelik paylaşımı konusunda çok ciddi adımlar atmaya hazırlanıyor.

Netflix abonelik paylaşımı yapanlara ne yapacağını netleştirdi

Teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte televizyonların pabucunun büyük ölçüde dama atıldığını söyleyebiliriz. Özellikle belli bir yaşın altındaki internet kullanıcıları artık dizi ve film takiplerinin büyük kısmını dijital içerik platformlarından yapıyorlar. Tabi her ne kadar birçok ülkede onlarca farklı dijital içerik platformu olsa da bunların en popüleri hala Netflix.

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan ve özellikle 2022 yılının son iki çeyreğinde kullanıcı sayısını önemli ölçüde arttıran Netflix, yine de potansiyelini tam olarak kullanamadığını düşünüyor. Şirketin bu düşüncesinin arkasında yatan sebep ise tabi ki abonelik paylaşımı yapan kullanıcıların çokluğu.

Netflix abonelik paylaşımı yapanlara ne yapacağını netleştirdi

Bugüne kadar birçok defa abonelik paylaşımına ilişkin girişimlerde bulunan Amerikalı dijital içerik platformu, sonunda kesin bir çözüm yolunda karar kılmış gibi görünüyor. Şirketin Latin Amerika’da yürüttüğü test çalışmalarında, abonelik paylaşımı yapan kullanıcılara her bir yeni paylaşım için 3 dolarlık ek ücret uygulanıyor. Yani Netflix şifresini 3 farklı kişiyle paylaşan bir Latin Amerikalı, aylık Netflix ücretine ek 9 dolar daha ödeme yapmak zorunda kalıyor. Tabi bu durumda da abonelik paylaşımlarının azalması ve artık kendisiyle abonelik paylaşımı yapacak kişi bulamayanların da kendilerine abonelik oluşturmaları kaçınılmaz.

Netflix’in test çalışmalarının sonuna geldiğini ve yakın bir zamanda bu stratejisini tüm dünya genelinde uygulamaya koyacağını da belirtelim.

Yorumlar
Özgür
İptal edin Netflix kullanmayın 5 kişiye serbest diyormu bakin
Cevapla
LasT
Kendi telefonumla dışarı çıkıp izleyince banada mı ücret yazacak. Belki başka yere gittim. Kendi Netflix üyeliğimi kendi cihazımla giriyorum. Başka internete bağlanıp ordan kendi telefonumla izleyince yinemi kesecek çok saçma o zaman niye para veriyorum. Başka şehire gittim ordan izleyeceğim. Kendi evimde ailem izliyor. Kendim 3. Şahış mı oluyorum saçmalık parayı kendim ödüyorum başka yerden kendim girince parası artıyor. Neyi paylaşmış oluyorum.
Cevapla
Yahya
Telefonun ip adresi nereye gidersen git değişmez o nedenle böyle bişi olmayacak. Ayrıca yine ip adresinden aynı hesabın kulannicilarinin aynı aileden olup olmadığını anlayıp yine ona göre ücret kesimi yapilacak
Mehmet
99 tl lik paketi önümüzdeki aydan itibaren 130 tl olarak güncelleyeceği mesajını göndermiş. Her paylaşım için ek ücret getirecekmiş pöh izlemeyiveririz. Milyonlarca kişi google üzerinden bir çok sitede korsan olarak izliyor bu gibi platformları, biz en azından korsan izlemiyoruz. Başka ülkeleri bilmemde Türkiye de bu uygulamayı yapmaya kalkarsan kendi ayağına sıkar. Kimse para verip izlemez herkes korsan izler. Netflix düşünsün ondan sonrasını..
Cevapla
Onur
Saçma sapan politikaları yüzünden hikayesi yarım kalmış dizi çöplüğüne döndü zaten. Gözleri döndü para diye ama asıl önemli olan şeyi, kullanıcı memnuniyetini unuttular. Ömür boyu abone olmak zorundayız sanıyorlar galiba.
Cevapla
Bülent
Disneye geçin derim. 4 cihaz aynı anda izleme 4k yayın(extra ödeme yok 4k standart)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.