Dijital Video Platformu

Netflix haftanın en çok izlenen dizilerini açıkladı

Amerikalı dijital içerik platformu Netflix, geçtiğimiz haftanın en çok izlenen yapımları listesini paylaştı.

Netflix haftanın en çok izlenen dizilerini açıkladı

Dijital içerik platformu denildiğinde akla gelen ilk isim olan Netflix, kısa bir süre için rakibi Disney’e emanet ettiği “En çok kullanıcıya sahip çevrimiçi platform” unvanını geçtiğimiz haftalarda açıkladığı 3. çeyrek verileriyle geri almıştı. Bununla birlikte Netflix’in popülaritesini arttırmasının arkasında yatan en önemli nedenlerin başında ise, her hafta paylaştığı en çok izlenen yapımlar listesi oluyor.

Bu listeler sayesinde potansiyel izleyicilerinin merakını cezbeden Amerikalı dijital içerik platformu, bu haftayı da pas geçmedi ve 7-13 Kasım 2022 tarihleri arasında en çok izlenen yapımların listesini paylaştı.

Netflix haftanın en çok izlenen dizilerini açıkladı

Platformun belirtilen tarihler arasındaki en çok izlenen ilk 10 yapımının sergilendiği listenin zirvesinde 107.390.000 saat ile The Crown: Season 5 geliyor. İkinci sırada yer alan Manifest: Season 4 ise 74.780.000 saatlik izlenme süresine ulaşmış. Listenin üçüncü sırasından itibarense artık aradaki saat farkının bir hayli arttığını görüyoruz. Nitekim üçüncü sırada yer alan Reality Show programı Love Is Blind’in son sezonu yani Season 3 toplam 47.250.000 saatlik izlenme süresinde kalmış.

Bununla birlikte listenin en çok dikkat çeken isminin 4. sıradaki Manifest: Season 1 olduğunu söylemeliyiz. Tam 21 haftadır ilk 10 listesinin içerisinde bulunan bu yapım, gelecek birkaç hafta içerisinde kırılması güç bir rekora imza atabilir. Manifest’in bu ilk sezonunun toplam izlenme saatinin ise 41.990.000 saat olduğunu hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.