Netflix kullanıcılarına 1000 TL'lik büyük müjde

Netflix oyunlara büyük yatırım yapmaya devam ediyor. Yayıncı, Rockstar'ın Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition oyununun 14 Aralık'ta platformuna çıkacağını duyurdu.

Netflix kullanıcılarına 1000 TL'lik büyük müjde

Oyun, diğer kütüphaneler gibi Netflix aboneleri için de ücretsiz oynanabilecek. Koleksiyonda yer alan üç başlığın her biri mobil cihazlar için güncellendi. Bu oyunlar arasında ikonik Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas yer alıyor. Oyunlar Netflix uygulaması aracılığıyla oynanabilecekler ancak aynı zamanda Android ve iOS'ta bağımsız uygulamalar olarak da mevcut olacaklar.

Oynanış modern standartlara göre biraz eski moda olsa da Grand Theft Auto III temelde açık dünya türünü icat etti ve devam filmleri modeli daha da geliştirdi. Pek çok oyuncu aslında San Andreas'ın seri için yüksek bir filigran olduğunu, hatta daha yeni oyunları geride bıraktığını belirtiyor. Her durumda, bu üçleme sizi Grand Theft Auto VI'nın nihai çıkışına kadar idare edebilir. Bu amaçla, yakında çıkacak olan Rockstar devam filminin her an bir fragmanı gelebilir.

Netflix kullanıcılarına 1000 TL'lik büyük müjde

Netflix, sürekli büyüyen kütüphanesi için, çok popüler olan roguelike Hades'ten, aynı derecede popüler olan roguelike Dead Cells'e kadar her türden oyunu kapıyor. Platformun kütüphanesinde ayrıca Braid, Death's Door, Katana Zero ve diğer hit bağımsız filmler de yer alıyor.

Şirket aynı zamanda Oxenfree ve Afterparty'nin arkasındaki ekip olan geliştirici Night School'u bünyesine katması sayesinde kendi oyunlarını da geliştiriyor. Bu satın alma, Oxenfree II: Lost Signals'ın bu yılın başlarında büyük beğeni toplayarak piyasaya sürülmesiyle zaten ilk meyvesini verdi. Bu arada, devam filmi Netflix'te sınırlı değil çünkü Nintendo Switch, PS4, PS5 ve Steam üzerinden PC'de de mevcut. Dolayısıyla yayıncı, oyunları yalnızca yeni abone çekmenin bir yolu olarak kullanmıyor olabilir. Netflix uzun vadede bu işin içinde olabilir.