Dijital Video Platformu

Netflix savaş yüzünden yayın kesme kararı aldı!

Şu sıralar tüm dünyanın gündemi Rusya – Ukrayna arasında devam eden savaş. Peki bu savaş önümüzdeki süreçte nelere gebe? İşte detaylar.

Netflix savaş yüzünden yayın kesme kararı aldı!

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş 2. haftasına girmek üzere. Genel itibariyle tüm dünya Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde haksız tarafın Rusya olduğunu savunuyor. Fakat buna rağmen Rusya’ya karşı elle tutulur bir müdahale gelmiş değil. Muhtemelen kimse bu riske girmek istemiyor.

Bunun yerine ekonomik yaptırımlar ve Rus vatandaşlarını bazı servislerden mahrum bırakma üzerine kurulu bir sistem devreye konuldu.

Zaten yapılan ekonomik yaptırımlar herkesin malumu. Fakat bunun dışında Rus vatandaşları etkileyen yaptırımlar da hayata geçiriliyor. Bunlardan birisi de Netflix’ten geldi.

Rusya’ya Netflix şoku!

Netflix Rusya’ya yayın vermeyi kestiğini açıkladı. Yani mevcut şartlarda Rusya’dan Netflix izlemek mümkün olmayacak. Gerçi bu aşılamayacak bir engel değil. İzlemek isteyen yine her şekilde Netflix’e erişebilir.

Burada asıl mesele, savaşın tüm Rus halkına mal edilmesi. Sonuçta Rusya içerisinde bu müdahaleyi protesto eden milyonlar var. Dolayısıyla yönetimdeki insanların kararlarını tüm Rus halkına mal etmek çok da adaletli bir seçim değilmiş gibi görünüyor.

Sonuç olarak Netflix artık Rusya’da izlenebilir olmayacak. Muhtemelen bunu farklı yaptırımlar da takip edecektir. ABD merkezli pek çok teknoloji ve yazılım devinin Rusya’ya hizmeti kesmesi gündemde. Görünen o ki bu müdahale Rusya’ya pahalıya mal olacak.

Yorumlar
Mk-ultra
Bakalım ülkemizde böyle bir imkandan nasıl bir şekilde yoksun kalır öyle ya NATO üyesiyiz bununla AB gibi ülkelerle ekonomik olarak destek alıyoruz. Ama AB üye değiliz. NATO üyesi olunca kapitalist sistemin üyeleriyle her türlü ekonomik işleri yapabiliyoruz. Rusya ile bile ekonomik işler yapıyoruz. Bu Ukrayna savaşında izleyeceğimiz yolla Rusya gibi olmamaya özen göstermeliyiz ki bir çok firma bizden çekilmesin!!!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.