Dijital Video Platformu

Netflix yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalışıyor

Dünyanın en popüler dijital içerik platformlarından biri olan Netflix, daha farklı reklamlı abonelik sistemleri üzerinde çalışıyor olabilir.

Netflix yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalışıyor

Dijital içerik platformu denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri Netflix oluyor. Her ne kadar platform yılın ilk iki çeyreğinde toplam sayısı 1 milyonu geçen düzeyde kullanıcı kaybı yaşasa da üçüncü çeyrekte çok güçlü bir toparlanma sinyali verilmişti. Ancak Kasım ayından itibaren satışa sunulan reklamlı abonelik sistemi, Netflix’in dördüncü çeyrek verilerinin daha da iyileşmesini sağlayabilir. Öte yandan şirketin üst düzey isimlerinden biri olan Ted Sarandos, Netflix’in farklı reklamlı abonelik sistemleri üzerinde çalışabileceğini belirtti.

Sarandos, hali hazırda satışa sunulan reklamlı abonelik sisteminin daha önceki yıllarda piyasaya sürülmesi gerektiğini söylerken, milyonlarca insanın daha fazla para ödemek yerine daha fazla reklam görmeyi göze alabileceğini dile getirdi.

Netflix yeni bir abonelik sistemi üzerinde çalışıyor

Sözlerine farklı reklamlı abonelik sistemlerinin getirilebileceğiyle devam eden Sarandos, şimdilik bu konulara ilişkin daha fazla konuşmanın doğru olmadığını belirtti.

Öte yandan özellikle sosyal medya paylaşımları ve haftanın en çok izlenen içerikleri gibi listeleri sayesinde kullanıcılarını iyiden iyiye kendine bağlayan ve potansiyel müşterilerin ise dikkatini çekmeyi başaran Netflix’in yılın son çeyreğinde nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyor. Eğer reklamlı abonelik sistemi, popüler dijital içerik platformuna beklenen katkıyı yapabilirse, belki de Sarandos’un belirttiği türden farklı paketlerin çok daha erken bir zamanda karşımıza çıktığını görebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.