Sosyal Medya

Elon Musk’ın Mavi Tik planı iOS kullanıcılarını fazlasıyla kızdıracak

Twitter’ın gelirlerini arttırmanın bir yolunu arayan Elon Musk’ın bulduğu son çözüm iOS kullanıcılarının pek hoşuna gitmeyebilir.

Elon Musk’ın Mavi Tik planı iOS kullanıcılarını fazlasıyla kızdıracak

Son zamanlarda Twitter’la yatıp Twitter’la kalkan Elon Musk, yanlış hamlelerinin pişmanlığını yaşıyor. Şirketi satın alır almaz binlerce kullanıcısını kovan, mavi tiki değiştiren, çalışma şartlarını ağırlaştıran ünlü milyarder, bu hamleleri sonrası büyük tepki çekmiş ve onlarca reklam vereninin anlaşmayı feshetmesine mani olamamıştı.

İşte Elon Musk’ın bu kayıplarını telafi edebilmek için en çok güvendiği hususların başında mavi tiki parayla satma fikri geliyor. Daha önce fiyatın 7,99 dolar olacağı duyurusu yapılmış ve hatta bir süre de bu fiyattan satışlar gerçekleştirilmişti. Ancak sonrasında yaşanan kargaşa nedeniyle mavi tik sürecini durduran Elon Musk, yakın zamanda yeniden bu onay rozetlerini satışa sunacak. Ancak bir farkla.

Elon Musk’ın Mavi Tik planı iOS kullanıcılarını fazlasıyla kızdıracak

Twitter’a yakın kaynaklardan servis edilen son bilgilere göre, Apple’ın %30’luk komisyon ücretinden fazlasıyla şikayetçi olan Elon Musk, bu komisyon ücretini iOS kullanıcılarına ödetmeye karar verdi. Bunun anlamı, eğer iOS kullanıcıysanız ve mavi tik onayınızı bu platform üzerinden alacaksanız Twitter’a yapmanı gereken ödeme 7,99 dolar değil 10,99 dolar olacak. Öte yandan Elon Musk’ın platform ayırımını nasıl yapacağı ise şimdilik tam olarak anlaşılmış değil.

Son olarak geçtiğimiz saatlerde karşılıklı paylaşımlarla ortaya çıkan son bilgilere göre, Elon Musk Twitter genel merkezinde bulunan ofislere yatak odası kurduruyor. Ünlü milyarderin amacı ise işini eve gitmek istemeyecek kadar çok seven çalışanlarının iş yerinde yatıp kalkabilmesi için uygun bir ortam hazırlamak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.