Netflix’in en popüler dizisinden beklenen açıklama nihayet geldi

Dijital içerik platformu Netflix, takipçilerinin merakla beklediği o açıklamayı sonunda yaptı.

Netflix’in en popüler dizisinden beklenen açıklama nihayet geldi

Dijital içerik platformları arasında kıyasıya bir rekabetin yaşandığını söyleyebiliriz. Birbirlerine üstünlük kurmak isteyen platformların ise iki farklı stratejisi bulunuyor. Bunlardan birincisi popüler yapımları bünyesine katarak riskten kaçınmak ancak maliyeti yükseltmek, ikincisi ise kendi içeriklerini hazırlayarak daha düşük maliyetlere ulaşmak ancak yapımın tutup tutmayacağı riskini üstlenmek.

İşte dünyanın en önemli dijital içerik platformu olan Netflix, son zamanlarda kendi yapımlarıyla adından bahsettiriyor. Özellikle Wednesday isimli dizisiyle milyonlarca insanı ekrana kilitleyen Amerikalı medya devi, şu ana kadar inanılmaz bir başarı hikayesinin de kahramanı oldu. Yayınlandığı ilk 3 hafta içerisinde 1 milyar saatten fazla izlenerek olağanüstü bir rekora imza atan Wednesday, bir süredir ikinci sezon dedikodularıyla gündeme geliyordu.

Netflix’in en popüler dizisinden beklenen açıklama nihayet geldi

Her ne kadar böylesine başarılı bir yapımın devamının gelmeyecek olmasına pek ihtimal verilmese de yine de Netflix’in bu konudaki suskunluğunu koruması akıllara acabaları getirmeye başlamıştı. Bununla birlikte popüler dijital içerik servisi geçtiğimiz gün bu suskunluğu bozdu ve Wednesday’in ikinci sezonunun çıkacağını müjdeledi.

Öte yandan Wednesday’in ikinci sezonuna ilişkin açıklamanın şimdilik bu bilgiyle sınırlı olduğunu söyleyelim. Yani yeni sezonun ne zaman platforma yükleneceği konusunda herhangi bir bilgi verilmedi. Ancak dizinin ilk sezonunun Kasım ayında izleyiciyle buluştuğu düşünüldüğünde, yeni sezon için de benzer tarihlerin geçerli olacağı söylenebilir.