Dijital Video Platformu

Netflix'te şifre paylaşanlar için özel tarife

Netflix çok konuşulacak bir karara daha imza attı. Görünen o ki artık şifre paylaşımı eskisi kadar kolay olmayacak.

Netflix'te şifre paylaşanlar için özel tarife

Netflix tüm dünyada meydana gelene abone kayıplarını telafi etmeye yönelik yeni fiyatlama stratejileri üzerinde yoğunlaşıyor. Sadece Ukrayna işgali üzerine Rusya piyasasından çekilme kararının maliyeti 700bin kullanıcı olan Netflix ortak kullanılan hesaplardan ek gelir elde etmeye yönelik adımlar ile kullanıcılarına reklam içeren daha düşük ücretli opsiyonlar üzerinde duruyor.

2011’den bu yana ilk kez abone kaybettiği açıklanan firmanın 2022 yılının ilk çeyreğindeki abone kaybının 200 bin dolayında olduğu açıklanmıştı. Buna ek olarak şirket hisseleri de %25 değer kaybetti. Zararın telafi edilmesi amacıyla stratejiler geliştiren firma, iki argüman üzerinde yoğunlaştı. Netflix CEO’su Reed Hastings, reklama toleranslı kullanıcılarına yönelik daha düşük ücretli bir seçeneği iki yıl içerisinde piyasaya sürebileceğini ifade etti.

Netflix’in reklamsız hizmet sunumu politikasının talep edilmesinde önemli bir unsur olduğu biliniyor. Ancak yaşanan mali kayıplar neticesinde tüketici yelpazesini genişletmek amacıyla adımlar atılması gündemde. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde 2022 yılında temel paket aylık 26,99 TL'den 37,99 TL'ye, standart paket 40,99 TL'den 57,99 TL'ye, özel paket ise 54,99 TL'den 77,99 TL'ye çıkarılmıştı.

Dünya çapında 220 milyondan fazla abonesi olan Netflix tahmini 100 milyon hanenin şifre paylaşımı yaptığını belirledi. Şirketin reklamlı hizmet sunumu politikasına ek olarak çok kullanıcılı ortak hesaplara yönelik ek tarifelerin devreye sokulabileceği ilk denemelerin Güney Amerika’da test edileceği ileri sürülüyor.

Yorumlar
Timur
Hiç eğitici ve yararlı bir şey yok hep olumsuz ögeler ben zaten bu kanalı silmiştim bide para verecem ha trt çocuk en iyi si
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.