Netflix'ten yeni bomba; bir uyarlama daha ekranlara taşınıyor

Netflix'in anime kataloğu, sevilen bir golf mangası olan Shonen Jump mangasından uyarlanan Rising Impact’ın fragmanını yayınlayarak ve çıkış tarihini onaylayarak genişlemeye devam ediyor.

Netflix'ten yeni bomba; bir uyarlama daha ekranlara taşınıyor

Bu yeni eklenen yapıt, manga ve anime hayranlarını heyecanlandıran bir gelişme olarak karşılandı. Çıkış tarihinin doğrulanması, uzun süredir bekleyen hayranları memnun etti ve bu yapımın, platformdaki anime çeşitliliğini daha da artıracağına işaret ediyor.

Netflix, anime kataloğunu genişletmeye devam ediyor; Nakaba Suzuki'nin sevilen haftalık Shonen Jump mangasından uyarlanan Rising Impact için ilk tanıtım fragmanını yeni yayınladı. Bu adaptasyon, 1990'ların sonları ve 2000'lerin başlarında büyük beğeni toplamıştı. En heyecan verici kısmı ise, platformun şovun iki sezonunu yayınlama planı yapıyor olması. İlk sezon Haziran'da, sonraki bölüm ise Ağustos'ta izleyiciyle buluşacak.

Yumiri Hanamori, You Taichi, Misaki Kuno gibi yıldız ses yeteneklerinin yer aldığı bu seri, üçüncü sınıf öğrencisi Gawain Nanaumi'nin hikayesini anlatıyor. Gawain, etkileyici bir kadın rakiple karşılaştıktan sonra, profesyonel bir beyzbol oyuncusu olma hayallerini bir kenara bırakıp, golf kariyeri yapmaya karar veriyor – ve eski sporundan çok daha uzağa topları fırlatabileceğini fark ediyor.

Hitoshi Nanba'nın yönettiği dizi, Fate/Grand Order: First Order ve Golden Kamuy gibi önceki çalışmalarıyla tanınan bir isim. Senaryosu ise, Major ve Bakuman'ın senaristi Michihiro Tsuchiya tarafından yazıldı.

Suzuki, "25 yıl sonra, ilk işimin Netflix'te anime olarak uyarlanacağını hayal etmemiştim," diyor. Suzuki ayrıca, şu anda Netflix'te anime olarak yayınlanan ünlü fantezi manga serisi The Seven Deadly Sins'in de yazarı. "Yapım ekibi, bu projeye olağanüstü bir sevgi göstererek illüstrasyonları titizlikle yeniden yarattı. Bir yazar olarak gerçekten büyülendim. Sanat eseri ve yönetim sadece mükemmel, seslendirme sanatçıları karakterlere mükemmel bir şekilde uyum sağladı." Dedi.