Netflix'in en büyük rakibinden dev hamle, ismini değiştiriyor

HBO Max, Avrupa'nın çoğu bölgesinde marka ismini değiştirme kararı aldı ve yakında sadece "Max" olarak anılacak.

Netflix'in en büyük rakibinden dev hamle, ismini değiştiriyor

Bu stratejik hamle, platformun daha geniş bir içerik yelpazesi sunma ve izleyici kitlesini genişletme çabasının bir parçası olarak görülüyor. Yeni isim, platformun sadece HBO içeriğini değil, aynı zamanda geniş bir film ve dizi koleksiyonunu kapsayan bir eğlence merkezi olduğunun altını çizmeyi amaçlıyor. Bu değişiklik, izleyicilere daha çeşitli ve zengin bir deneyim sunarken, Max'in küresel eğlence sektöründeki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl ABD'de yaptığı gibi, Warner Bros. Discovery (WBD) Avrupa'da da HBO Max'i sadece Max olarak değiştirme sürecinde, bu süreçte Discovery+ içeriğini ve canlı sporları da bünyesine katıyor. Max, ilk olarak Mayıs ayının 21'inde Kuzey Avrupa, İber Yarımadası ve Orta ve Doğu Avrupa'da kullanıma sunulacak. Ardından Polonya, Hollanda, Fransa ve Belçika'da da hizmet vermeye başlayacak (ilginç bir şekilde, bu hizmet Hollanda ve Belçika'da Discovery ve spor içeriği dahil olmasına rağmen hala HBO Max olarak adlandırılacak).

Bu, WBD'nin yayın hizmetinin Fransa ve Belçika'da kullanılabilir olacağı ve bu platform için iki yıldan fazla bir süredir ilk yeni bölgeler olacağı ilk sefer olacak. Toplamda, Max yakında Avrupa'da 25 ülkede ve global olarak 65 ülke ve bölgede kullanıma sunulmuş olacak ve Netflix'in küresel erişimine rekabet etmeyi hedefliyor.

Netflix'in en büyük rakibinden dev hamle, ismini değiştiriyor

Max'in Avrupa'da kullanılabilir olduğu ülkelerde, izleyiciler 2024 Paris Olimpiyatları'nın her anını sadece Max üzerinden izleyebilecekler (Peacock, ABD'de etkinlikten canlı olarak 5.000 saatten fazla yayın yapıyor). Olimpiyat Oyunları, kıtadaki tüm Max abonelik planlarında mevcut olacak.

ABD'deki gibi, Max Avrupa'da da çeşitli katmanlarda kullanılabilir olacak. Seçilen ülkelerde temel bir reklam destekli plan ve aynı anda iki cihazda Full HD çözünürlükte yayın yapma ve çevrimdışı görüntüleme için 30 indirme seçeneği sunan standart bir plan olacak. Premium plan, aynı anda dört cihazda 4K yayın yapma ve Dolby Atmos ile 100 indirmeye kadar çevrimdışı görüntüleme sunuyor. Fiyatlandırma ülkeye göre değişiklik gösterecek.

Grand Slam tenisi, bisikletin Grand Tours yarışları, Le Mans 24 Saat yarışı, Eurosport 1 ve Eurosport 2'nin canlı yayınları ve daha fazlasını içeren bir spor eki de olacak. Max, bazı ülkelerde seçili planlar dahilinde canlı lineer ağları da sunacak, bu ağlara Fransa ve Polonya'da CNN International dahil.

Çoğu durumda, HBO Max otomatik olarak Max'e güncellenecek, ancak bazı kullanıcılar yeni Max uygulamasını indirmeleri için yönlendirilecek. Mevcut HBO Max aboneleri, geçişten sonra profillerini ve izleme geçmişlerini koruyacak. Eurosport ve Discovery+ aboneleri, Max'e nasıl kaydolacaklarına dair detayları alacaklar.