Phoebe Waller-Bridge, Prime Video için Tomb Raider dizisi hazırlıyor

Phoebe Waller-Bridge'in yazıp yönetici yapımcılığını üstlendiği Tomb Raider serisi, Prime Video'da izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor

Phoebe Waller-Bridge, Prime Video için Tomb Raider dizisi hazırlıyor

Prime Video, video oyunlarına dayanan başarılı projeleriyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Fallout dizisiyle büyük bir başarı yakalayan platform, şimdi de Tomb Raider serisini hayata geçirmek üzere kolları sıvadı. Phoebe Waller-Bridge, bu serinin yazarı ve yönetici yapımcısı olarak belirlendi. Waller-Bridge, Fleabag dizisiyle tanınmış bir isim. Tomb Raider'ın televizyona uyarlanacağı haberleri Ocak 2023'ten bu yana dolaşımda olmasına rağmen, proje şimdi resmileşti.

Waller-Bridge yaptığı açıklamada, Tomb Raider'ın hayatında önemli bir yer tuttuğunu ve bu projeyi tutkulu iş birlikçilerle hayata geçirecek olmanın kendisini çok heyecanlandırdığını belirtti. Henüz Lara Croft karakterini kimin canlandıracağı açıklanmazken, proje "epik ve küresel bir macera" vaadiyle ilgi çekiyor. Amazon MGM Studios ve Crystal Dynamics arasındaki anlaşma çerçevesinde geliştirilen bu dizi, 240'tan fazla ülke ve bölgede izleyici ile buluşacak. Amazon'un oyun bölümü, Crystal Dynamics'in üzerinde çalıştığı yeni Lara Croft macerasını da yayımlayacak. Bunun yanı sıra, uzun süredir beklenen animasyon Tomb Raider serisi de bu yıl Netflix'te yayınlanacak.

Prime Video, ayrıca EA'nin popüler Madden NFL oyunları üzerine bir belgesel dizisi planlıyor. EA Sports, bu projede nadir ve yayımlanmamış görüntülerini açığa çıkaracak. Belgesel ekibi, serinin bir sonraki oyununun geliştirilme sürecini takip edecek.

prime Video bugün yapılacak duyurular arasında, pop kültürü temalı bir Jeopardy! versiyonunun yanı sıra ilk NFL Wild Card Playoff oyununu yayınlama planı da bulunuyor. Platform ayrıca, The Boys dizisinin beşinci sezonunu yeniledi, Nicolas Cage'in başrolünde olduğu canlı aksiyon Spider-Man Noir dizisini duyurdu ve Lord of the Rings: The Rings of Power dizisinin ikinci sezonunun ilk fragmanını ve yayın tarihini açıkladı. Ek olarak, Roger Federer'in profesyonel tenis kariyerinin son 12 gününü takip eden bir belgesel de 20 Haziran'da Prime Video'da izleyiciyle buluşacak.

Böylece Prime Video, geniş bir yelpazede içerik sunarak izleyicilerin ve reklam verenlerin ilgisini çekmeyi hedefliyor. Bu gelişmeler, platformun çeşitlilikteki genişlemesini ve popüler kültürle olan bağını pekiştiriyor.