Phoebe Waller-Bridge'den yeni bir Tomb Raider serisi Prime Video'ya geliyor

EA Sports'un Madden NFL oyunlarıyla ilgili bir belgesel de yapım aşamasında.

Phoebe Waller-Bridge'den yeni bir Tomb Raider serisi Prime Video'ya geliyor

Amazon'un Prime Videosu, Fallout'un başarısından sonra video oyunlarıyla ilgili daha fazla projeye yöneldi. Yayın hizmeti, yazar ve yönetici yapımcı olarak Fleabag'den Phoebe Waller-Bridge'in yer aldığı bir Tomb Raider serisi sipariş etti. Gösterinin Ocak 2023'te gerçekleşeceği söyleniyordu ve artık bu resmileşti.

"Destansı, dünyayı dolaşan" projeyle ilgili birkaç ayrıntı daha önce açıklanmıştı (ama örneğin Lara Croft'u kimin oynayacağı henüz bilinmiyor), ancak bu, Amazon MGM Studios ve Crystal Dynamics arasında Tomb'a dayalı şovlar ve filmler geliştirmek için yapılan bir anlaşmadan kaynaklanıyordu. Dizi için henüz bir yayın aralığı yok ancak Amazon, dizinin 240'tan fazla ülke ve bölgede yayınlanacağını söylüyor. Şirketin oyun bölümü aynı zamanda Crystal Dynamics'in bir sonraki Lara Croft macerasını da yayınlarken, uzun zamandır beklenen animasyonlu Tomb Raider serisinin de bu yıl Netflix'te yayınlanması planlanıyor.

Phoebe Waller-Bridge'den yeni bir Tomb Raider serisi Prime Video'ya geliyor

Prime Video ayrıca EA'in gişe rekorları kıran Madden NFL oyunlarıyla ilgili bir belgesel dizisi de hazırladı. EA Sports, proje için nadir ve yayınlanmamış görüntülerden oluşan kasasını açacak. Bir belgesel ekibi serideki bir sonraki oyunun gelişimini takip edecek.

Diğer yandan Prime Video, popüler dizisi The Boys'u beşinci sezon için yeniledi, Nicolas Cage'in başrolde olduğu canlı aksiyon Spider-Man Noir şovunu duyurdu ve Lord of the Rings: The Rings of Power'ın ikinci sezonunun ilk fragmanını ve yayın tarihini açıkladı. Ayrıca Roger Federer'in profesyonel tenis kariyerinin son 12 gününü anlatan bir belgesel de 20 Haziran'da Prime Video'ya geliyor.