Robert Pattinson, 1980'lerin korku filmi Possession’ı yeniden çekiyor

The Batman filmindeki performansıyla dikkat çeken Robert Pattinson, 1980'lerin kült bir korku filmini yeniden beyaz perdeye taşıyor. Bu projeyle hayranlarına nostaljik ve korku dolu anlar yaşatmayı hedefliyor.

Farkında mısınız bilmiyorum ama 2024 yılında çok sayıda korku filmi vizyona girdi veya girmeye hazırlanıyor. The Batman filminin yıldızı Robert Pattinson ve Smile filminin yönetmeni Parker Finn, 1981 yapımı kült korku filmi Possession'ı yeniden çekmeye hazırlanıyor. İkili, bu projede birlikte çalışacak ve Finn, filmin senaryosunu yazıp, yapımcılığını üstlenecek ve yönetecek.

The Hollywood Reporter'a göre, Possession'ın yeniden yapımı için Netflix, A24, Paramount ve Warner Bros. gibi birçok stüdyo projeyi kapmak için yarışıyor. Bu konuda görüşmelerin bu hafta yapılacağı bildirildi.

Polonyalı yönetmen Andrzej Żuławski'nin yönettiği ve senaryosunu birlikte yazdığı Possession, Almanya'da geçiyor ve fırtınalı bir boşanma sürecindeki bir çifti konu alıyor. Filmde Isabelle Adjani ve Sam Neill (Jurassic Park, Hunt for the Wilderpeople) başrolleri paylaşıyor. Possession, cinayet ve hatta bir uzaylının yer aldığı olaylarla ilerleyen korku dolu bir hikaye sunuyor. GameSpot'un en korkunç 13 possession filmi arasında yer alıyor.

Robert Pattinson'ın, Neill'in orijinal olarak canlandırdığı Mark rolünde oynayıp oynamayacağı henüz belli değil. The Hollywood Reporter, bunun senaryo ve takvime bağlı olacağını belirtiyor. Ancak Pattinson, projeyi kendi yapım şirketi Icki Eneo Arlo altında kesinlikle yapımcılığı üstleniyor. Pattinson en son 2022'de The Batman filminde izleyicilerle buluşmuştu ve gelecek yıl Parasite'ın yönetmeni Bong Joon-ho'nun Mickey 17 filminde başrolde yer alacak.

Finn ise şu anda Smile 2 filmini tamamlamakla meşgul ve bu film Ekim ayında sinemalarda gösterime girecek. Possession'ın yeniden yapımı ise yönetmenin bir sonraki projesi olacak gibi görünüyor.