YouTube canlı sohbet özetleri, kanal QR kodları ve Shorts için efektler deniyor

YouTube, kullanıcı deneyimini artırmak amacıyla canlı sohbet özetleri, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler üzerinde çalışıyor.

YouTube canlı sohbet özetleri, kanal QR kodları ve Shorts için efektler deniyor

YouTube, yakında bazı kanallar için kullanıma sunulacak en son test özelliklerini paylaştı. Bu özellikler arasında yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması ve kanallar için QR kodları yer alıyor. Bu yeni özelliklerin, YouTube deney programının bir parçası olan küçük bir kullanıcı grubuna özel kalacağını ve genel kullanıma sunulmayabileceğini belirtmek önemli.

YouTube'un yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, yalnızca İngilizce canlı yayınlarda ve "süper aktif canlı sohbet konuşmalarına" sahip kanallarda çalışacak. Uygun kanallar, canlı sohbetin üst kısmında yorumlar bölümünü özetleme seçeneği sunan özel bir banner alacak.

YouTube canlı sohbet özetleri, kanal QR kodları ve Shorts için efektler deniyor - Resim : 1

YouTube ayrıca arama çubuğuna Google Lens getiriyor. Android kullanıcılarının küçük bir yüzdesi, arama çubuğunda dünya çapında en çok ziyaret edilen ikinci web sitesinde içerik aramalarına olanak tanıyan bir Lens düğmesi görecek.

Kanal QR kodları, içerik oluşturucuların kanallarını başkalarıyla hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmalarına olanak tanıyacak. Desteklenen kullanıcılar, profillerinden bir QR kodu oluşturma seçeneğine sahip olacak. YouTube Shorts da, kısa biçimli videoları daha ilgi çekici hale getirmek için kullanıcı tarafından oluşturulan efektleri içeren yeni bir Efektler düğmesi alıyor. YouTube, Shorts Efektlerinin bu yıl içinde daha fazla kullanıcıya sunulacağını doğruladı.

YouTube'un bu yenilikçi özellikleri, platformun kullanıcı deneyimini geliştirmeyi ve içerik oluşturucular ile izleyiciler arasındaki etkileşimi artırmayı hedefliyor. Canlı sohbet özetleri, izleyicilerin canlı yayınları daha kolay takip etmesini sağlarken, kanal QR kodları abonelik sürecini hızlandıracak. Shorts için eklenen efektler ise kısa videoların daha yaratıcı ve eğlenceli olmasına katkıda bulunacak.