YouTube fenomeninin oyunu geliyor; işte tarih

YouTube fenomeni Dunkey, diğer adıyla videogamedunkey veya Jason Gastrow, özgeçmişine oyun yayıncılığını da ekledi.

YouTube fenomeninin oyunu geliyor; işte tarih

Geçen yıl Big Mode adında bir şirket kurdu ve ilk oyununu 9 Mayıs'ta yayınlayacak. Animal Well, PS5, Nintendo Switch ve PC'lerde görünecek, yan kaydırmalı bir Metroidvania platform oyunu ve kesinlikle retro oyun iyiliğiyle dolu bir fragmanı var.

Dunkey bu oyunu yapmadı. Big Mode bir geliştirici değil bir yayıncı. Billy Basso adında tek başına bir geliştirici olan Animal Well'in arkasında Shared Memory adlı bir şirket var. Yedi yıldır oyun üzerinde çalışıyor ve sıkı çalışması fragmandan da görülüyor.

YouTube fenomeninin oyunu geliyor; işte tarih

Animal Well psychedelia'ya biraz eğilmiş görünüyor. Çarpıcı bir renk paleti, sentez ağırlıklı bir film müziği ve tabii ki tüm ekranı kaplayan dev bir beyaz kedi var. Ayrıca zorlu platform bölümleri ve Metroidvania türünü dolduran çeşitli güçlendiriciler de var gibi görünüyor. Her halükarda, bu, Hollow Knight: Silksong'un 2087 yılında piyasaya sürülmesinden önce bir başka lezzetli meze gibi görünüyor.

Basso henüz kendi başına herhangi bir oyun yayınlamamış olsa da geliştirici, diğerlerinin yanı sıra Octodad: Deadliest Catch ve Bugsnax üzerinde çalıştı. Dunkey'e gelince, o bir YouTuber ama oldukça iyi bir zevke sahip. İşini biliyor ve kötü oyunları çöpe atmayı seviyor. Eğer PlayStation maskotu Knack'in sinirini bozan bir meme gördüyseniz, muhtemelen Dunkey'in bununla bir ilgisi vardır.

Animal Well, Big Mode tarafından yayınlanan ilk oyun ancak sonuncusu değil. Şirketin gelecek için büyük planları var; buna Star of Providence adında bir kurşun cehennemi atıcı da dahil. Big Mode ayrıca geliştiricilerin gönderimlerini de kabul ediyor ancak oyun "NFT'ler, kripto veya blockchain" içeriyorsa bu geçerli değil.