Donanım

2. nesil AMD Ryzen 7 işlemciler 4.2 GHz hızına çıkabilir!

AMD'nin Intel karşısındaki en büyük kozu olan Ryzen işlemciler, bu yıl yeni sürümleri ile güncellenecek. 2. nesil AMD Ryzen 7 işlemciler hız konusunda rekor kırabilir.

2. nesil AMD Ryzen işlemciler hız konusunda rekor kıracak

AMD, geçtiğimiz yıl tanıttığı Ryzen işlemciler ile şeytanın bacağını kırmış ve Intel'e uzun yıllar sonra ilk defa ciddi bir şekilde kafa tutmuştu. Çoğu alanda Intel işlemcileri geride bırakmayı başaran Ryzen işlemciler, bu yıl yeni sürümleri ile güncellenecek.

2. nesil AMD Ryzen olarak isimlendirilmesi beklenen bu işlemciler hakkında bugün ilk sızıntılar geldi. Ryzen'ın tepe modeli olacak olan 2. nesil AMD Ryzen 7, 8 çekirdekli ve 16 yürütüme birimli CPU ile gelecek.

3DMark Benchmark sonuçlarına göre Ryzen 7 2700X modeli temeld 3.7 GHz frekansında çalışacak. Ancak bu frekans hızı 4.1 GHz'ye kadar gerekli durumlarda otomatik olarak yükselebilecek.

2. nesil AMD Ryzen 7 işlemciler 4.2 GHz hızına çıkabilir! - Resim : 1

Wccftech.com sitesine göre XFR 2.0 isimli soğutma çözümü Ryzen 7 2700X'te kullanılırsa bu hız 4.2 GHz'ye kadar yükselebilecek. 

Bir önceki nesile göre 300 MHz daha hızlı olacak olan 2. nesil Ryzen işlemcilerde 16 MB L3 ön bellek ve 4 MB L2 ön belleğin yer alması bekleniyor.

Yorumlar
Berke
XFR 2.0 soğutma sistemi mi :D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.