Donanım

3D TV gözlükleri - Karşılaştırma - Benchmark

Sizler için 3D gözlükleri inceledik.


Sıra gözlüklere geldiğinde hangisi almamız gerektiğini bilmekte fayda var. Burada sorulacak soru ise ne istiyorsunuz? Eğer 3D kapasitesi olan gözlük ne kadar ucuz olursa o kadar iyidir diyorsanız Samsung size göre. Fakat eğer daha rahat daha devamlı bir gözlüğe ihtiyacınız varsa bu durumda Panasonic gözlükleri tavsiye ediyoruz.

1341827911_3dglassesbloco08copy610x458.jpg

Panasonic Xpand gözlükler pahalıdır, özellikle Samsung ile karşılaştırıldığında 3D televizyonlardaki rahatlığı hissedilir. Bu konuda Panasonic'leri anne/baba gözlükleri Samsung'ları ise diğer aile bireylerinin gözlükleri olarak değerlendiriyorum. Samsung gözlükler uygun bir fiyatla sahip olabileceğiniz cihazlardır, bunun yanında Panasonic pahalı olmasına rağmen rahatlığı ve göze oturuş biçimiyle her zaman kendini ayrı tutar. Sizin için 3 adet 3D gözlük seçtik ve karşılaştırmasını yaptık.

Panasonic TY-ER3D4MU

Samsung ve Panasonic televizyonları destekleyen bu cihaz son zamanlarda çıkanların en ucuzları arasında. Resim kalitesini ve 3D deneyimini oldukça iyi yaşatıyor. Ancak 2011 model Panasonic 3D TV'lere uyumlu olmaması hayal kırıklığı diyebiliriz.

1341828118_resim1.jpg

Bu gözlüğün fiyatı 55$ dır.

Xpand X104 YOUniversal

Bu gözlük bir çok HD TV'ye uyumlu çalışmaktadır. 2011 modelleri de dahil olmak üzere Bluetooth ile bağlantı sağlayarak standartların üzerinde bir deneyim sunar. Şarj edilebilir bataryaya sahiptir. Yaşattığı rahatlığın yanın en önemli dezavantajı da fiyatı diyebiliriz.

1341828143_resim-2.jpg

Bu gözlüklerin fiyatı 90$.

Samsung SSG-4100GB

İyi bir 3D keyfi sunmasının yanında diğer gözlüklerin verdiği rahatlığı sunamıyor. Full HD standartlarındaki bir çok televizyona uyumlu ve şarj ömrü uzundur. 3D gözlük için bu kadar düşünmeye gerek diyorsanız Samsung gözlükler ideal ve fiyatı uygun. Farklı tasarımıyla tek tereddüt edeceğiniz nokta rahat olmaması olacaktır.

1341828176_resim-3.jpg

Fiyatı ise 19$.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.