Donanım

4K ve 8K çözünürlüğünde 82 İnçlik Xiaomi Mi TV’ler yolda!

Xiaomi Mi TV, 82 inç, 4K ve 8K çözünürlüklü olmak üzere İki ayrı varyant ile gelecek!

4K ve 8K çözünürlüğünde 82 İnçlik Xiaomi Mi TV’ler yolda!

Xiaomi TV konusunda lider marka olmaya niyetli görünüyor. 4K ve 8K çözünürlüğünde 82 İnçlik Xiaomi Mi TV’lerin yolda olduğu iddia edildi.

4K ve 8K çözünürlüğünde 82 İnçlik Xiaomi Mi TV’ler yolda!

Görünüşe göre kimse Xiaomi'nin TV pazarı için yenilikçi ürünler üretmesini engelleyemiyor. Kısa süre önce Xiaomi, Mi TV OLED Transparent ürününü piyasaya sürdü . Bu yeni TV 49.999 yuan'a (7.283 $) mal oldu. Ürün en pahalı Xiaomi TV olma özelliği taşıyor olsa da, devrim niteliğinde bir ürün olduğunu belirtmekte fayda var.

Ancak elbette bu TV 2020'nin son sürprizi değil. Ortaya çıkan son sızıntılar, Xiaomi'nin iki adet 82 inç büyüklüğünde ekrana sahip yeni TV sunmaya hazırlandığını gösteriyor. 82 inç ekran büyüklüğüne sahip bu yeni Xiaomi Mi TV'ler, 4K ve 8K çözünürlüğe sahip olacaklar. Böylece Xiaomi ilk 8K TV'sini kullanıcıların beğenisine sunmuş olacak. Şu anda bu seviyede çok fazla yayın mevcut değil, ancak gelecekte bu formatların standart olacağı bekleniyor.

4K ve 8K çözünürlüğünde 82 İnçlik Xiaomi Mi TV’ler yolda! - Resim : 1

Yeni Xiaomi Mi TV’ler hakkındaki bu bilgiler ise, Çin’in popüler sosyal medya sitesi Weibo’da bir blogger tarafından paylaşıldı. 82 inç LCD ekranlar kullanan her iki televizyon da Xinpu Elektronik tarafından üretilecek olduğu belirtildi. Model isimleri dahi verildi, iddialar doğru ise bu yeni TV'lerin model isimleri L82M6-8K ve L82M6-4K olacak.

Şu anda, Xiaomi TV ana akım olarak 4K çözünürlük (3840 × 2160) kullanıyor. 5G teknolojisinin yüksek hızda bağlantıyı mümkün kılmasıyla birlikte artık akıllı televizyonların amiral gemisi yapılandırmaları 5G bağlantısı + 8K çözünürlük olarak kabul ediliyor. 2020 yılı 8K TV'ler için rekabet yılı oldu diyebiliriz.

Ayrıca elde edilen raporlara göre, Xiaomi'nin hem kendi ülkesinde hem de başka pek çok ülkede en çok televizyon satmayı başaran firma olduğunun bilgisini de siz değerli okurlarımız ile paylaşalım. Bu da Çin'in dünya üzerindeki hakimiyetini, akıllı telefon, TV, internet ağı derken yavaş yavaş ele geçirmeye başladığının küçük bir örneği.

Yorumlar
barış
vestel pişmanlıktır sözü boş bir söz değil.
Cevapla
💠Gakk@💠
Tivi de Vestel ve Arcelik gibi yerli firmalardan şaşmayın bu milli firmalarda evine ekmek götüren yine bizim evlatlarımız
Cevapla
Kursat
Yerli milli dedigin arçelik guney koreye vestelde çine 3 sınıf ürün yaptiriyor. Yerli degiller. Yerli bile olsalar 300 500 verip cok daha iyi ithal ürün alabiliyorsun
X Artık Biliniyor
Memlekette birçok küresi yani yerli olmayan firmalar var ve buralarda çalışan TÜRK kardeşlerimiz var.Bunlar eve ne götürüyor, ekmek değilmi ! Lutfen artık bu milli ve yerli konusunu uygun ARGÜMANLARDA kullanılin.Çünkü baydı.Çünkü siyasetin oyuncağı oldu.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.