Donanım

700 TL'ye bilgisayar! Türkiye'de kesinlikle yok satar!

Klavye şeklinde tasarımının altında bir bilgisayar bulunan ürün, küçük boyutu ve kolay kurulumu sayesinde pek çok işte kullanılabilir gibi gözüküyor.

İlk modelinin piyasaya sürülmesi üzerinden sekiz buçuk yıl geçen Raspberry Pi modüler bir bilgisayar olarak satışa sunulmuştu. Şirketin son ürünü olan Raspberry Pi 400 modeli ise kullanıcılara sundukları ile klasik bir PC'yi aratmıyor.

700 TL'ye bilgisayar!

Raspberry Pi 400 dışarıdan bakıldığında sadece bir klavye gibi gözükse de içinde bulunan donanımlar gerçekten çok etkileyici.

Dört çekirdekli Broadcom BCM2711 işlemcisinin yanı sıra 4 GB RAM, çift banlı WiFi, Bluetooth 5.1, Ethernet, üç USB bağlantı noktası ve iki mikro HDMI bağlantı noktası bulunuyor. Veri depolamak içinse microSD kart yuvası mevcut. 

Raspberry Pi 400 fiyatı ise

Yurt dışında 70 ve 100 dolar satış seçenekleri bulunan cihazın ülkemizde ise fiyatı 700 TL civarında olabilir.

70 dolarlık seçenekte yalnızca Pi 400 mevcut ve diğer aksesuarlar bulunmuyor. 100 dolarlık seçenekte ise Pi 400, bir güç kaynağı, mouse, 16 GB microSD kart ve bir metre uzunluğunda mikro HDMI kablosu bulunuyor. 

Pandemi sürecinde devam eden uzaktan eğitim sürecinde güçlü ve ucuz bir alternatif olan Pi 400, acil olan işlerinizi halledebileceğiniz taşınabilir PC rolünü de üstleniyor. Bir çok akıllı TV ile uyumlu olan üründe ekran olarak kullanılabilecek pek çok seçenek de mevcut. 

Yorumlar
sensei_
klavye parası beleşe gelmiş olabilir mosnitör parası nolcak qweqw :D
Cevapla
GoR
bu arada 100 veya 70 dolarsa 700 liraya gelmez en az 2bin lira o
Cevapla
Selçuk
ayn knks ztn vergisi üründen pahalı olur aq çünkü 700 tl
Mert
180 dolarlık telefon 2200₺ en fazla 1000 tl olur. Raspberry leri kodlama bilmiyorsanız anca ofis için veya nette gezinme için ideal.
byrzn
Türkiye'de de üretilebilir. Bunu bile üretemiyorsak vah halimize ki birçok yazılım ve donanım atölyesi için raspberry ile ürün oluşturmak çocuk oyuncağıdır ki benim hayattaki en sağlam bilgisayarım crea marka idi.
Cevapla
misafir
sadece onu almakla bitmiyor yanında aksesuarlarını da almak zorundasınız güç adaptörlerinin ne kadar pahalı olduğunu rb kullananlar bilir :)
Cevapla
tetete
cep telefonu varken artık bunlara gerek kalmadı
Cevapla
köfte
Aga be cebi bunu alan kodlamak için alıyo yani bunun gibi bişiyle kapı ya şifre koyup yanlış girilince sana e posta atmasını bile sağlarsın
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.