Donanım

700 TL'ye bilgisayar! Türkiye'de kesinlikle yok satar!

Klavye şeklinde tasarımının altında bir bilgisayar bulunan ürün, küçük boyutu ve kolay kurulumu sayesinde pek çok işte kullanılabilir gibi gözüküyor.

700 TL'ye bilgisayar! Türkiye'de kesinlikle yok satar!

İlk modelinin piyasaya sürülmesi üzerinden sekiz buçuk yıl geçen Raspberry Pi modüler bir bilgisayar olarak satışa sunulmuştu. Şirketin son ürünü olan Raspberry Pi 400 modeli ise kullanıcılara sundukları ile klasik bir PC'yi aratmıyor.

700 TL'ye bilgisayar!

Raspberry Pi 400 dışarıdan bakıldığında sadece bir klavye gibi gözükse de içinde bulunan donanımlar gerçekten çok etkileyici.

Dört çekirdekli Broadcom BCM2711 işlemcisinin yanı sıra 4 GB RAM, çift banlı WiFi, Bluetooth 5.1, Ethernet, üç USB bağlantı noktası ve iki mikro HDMI bağlantı noktası bulunuyor. Veri depolamak içinse microSD kart yuvası mevcut. 

Raspberry Pi 400 fiyatı ise

Yurt dışında 70 ve 100 dolar satış seçenekleri bulunan cihazın ülkemizde ise fiyatı 700 TL civarında olabilir.

70 dolarlık seçenekte yalnızca Pi 400 mevcut ve diğer aksesuarlar bulunmuyor. 100 dolarlık seçenekte ise Pi 400, bir güç kaynağı, mouse, 16 GB microSD kart ve bir metre uzunluğunda mikro HDMI kablosu bulunuyor. 

Pandemi sürecinde devam eden uzaktan eğitim sürecinde güçlü ve ucuz bir alternatif olan Pi 400, acil olan işlerinizi halledebileceğiniz taşınabilir PC rolünü de üstleniyor. Bir çok akıllı TV ile uyumlu olan üründe ekran olarak kullanılabilecek pek çok seçenek de mevcut. 

Yorumlar
adasdas
klavye çabuk bozulan bırsey sız bu urunu aldıgınızda bunu da gözden kaçırmayın
Cevapla
Ramsey
şuanda satışı mevcut 1100 Tl civarı satılıyor bana gayet mantıklı bir cihaz olarak geliyor alınabilir
Cevapla
Yemezler Hans
Ellerinde patlamış bu ürün kafadan Türkiyede yok satar demiş niye biz enayimiz avrupa cokmu akılı
Cevapla
vatandaş
biz fakiriz kardeşim iktidarın ağır vergi ve ekonomik basiretsizliği sebebiyle bu tarz şeylere muhtaç zavallılarız
sensei_
klavye parası beleşe gelmiş olabilir mosnitör parası nolcak qweqw :D
Cevapla
Hue hue
TV
GoR
bu arada 100 veya 70 dolarsa 700 liraya gelmez en az 2bin lira o
Cevapla
gora cevap
kardeşim kafan iyi mi 100 dolar=800 tl 70 dolar= 560 tl düz hesap 2.000 tş ile uzaktan yakından alakası yok bilgin olmadığı konularda konuşma.
Selçuk
ayn knks ztn vergisi üründen pahalı olur aq çünkü 700 tl
Mert
180 dolarlık telefon 2200₺ en fazla 1000 tl olur. Raspberry leri kodlama bilmiyorsanız anca ofis için veya nette gezinme için ideal.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.