Donanım

7mm'lik yeni SSD kartlar geliyor

Ekran kartı üreticisi Galaxy, 7mm'lik SSD kart üretimine başlıyor


1324830514_galaxy-razor-ssd-3-dh-fx57.jpg
Ekran kartı üreticisi Galaxy firması yeni SSD kart üretimi için kolları sıvadı. SSD kart pazarına Laser kartlar ile giriş yapan firma, ultra ince dizüstü bilgisayarlar için yeni SSD kartlar üretme çabasına girdi. İnce dizüstü bilgisayarlara yönelen şirket ve kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere 7 mm kalınlığındaki Razor serisi SSD'leri ile bu alanda yeni teknolojilere yönelmeyi planlıyor.
1324830869_galaxy-razor-ssd-2-dh-fx57.jpg
Çıkacak yeni ürünün detayları da 240 GB kapasiteli, Razor EX sürücülü, 2.5 inç boyutunda, Sata-III arabirimli olarak açıklandı. Tipi MLC olan NAND Flash bellek yongalarına sahip olan sürücünün kontrolcüsü hakkında çok fazla bilgi olmasa da  Marvel ya da SandForce tabanlı olabileceği konuşuluyor. Proje çalışmaları devam eden yeni sürücü ailesi için herhangi bir performans verisi henüz bulunmazken, resmi tanıtımının hangi tarihte olacağı ve tavsiye edilen satış fiyatının ne düzeyde olacağı gibi soruların cevapları ise henüz bilinmiyor.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.