Donanım

Asus'un 2012 yılındaki hedefi

ASUS, 2012 yılında 3-6 milyon arası tablet satmayı planlıyor. Ayrıntılar haberimizde...


Android işletim sistemini kullanması ve NVIDIA Tegra'nın gücünü ile birlikte 2011 yılında tablet pazarına hızlı bir giriş yapan ASUS, 2012 yılında ise satış rakamlarınıda yükseltme çabasına girdi.

Asus, çift çekirdeli mimariye sahip Core i5 işlemcili 12.1 inçlik ekran boyutuna sahip Eee Slate EP121, çift çekirdekli NVIDIA Tegra 2 işlemcisinide bünyesinde barındırıyor.

10.1 inçlik Eee Pad Transformer ve 10.1 inçlik ekran ve entegre klavyeye sahip olan Eee Pad Slider modelleriyle 2011 yılında başarılı bir grafik yakaladı. Aralık ayında NVIDIA Tegra 3 ile dünyanın ilk 4 işlemciye sahip tabletini piyasaya süren Asus, Transformer Prime ile de yükselişini sürdürdü.

1324847424_asuseeepadtransformerprime01.jpg

ASUS'un 2011 yılında 1.8 milyon civarında satış yakaladı. 2012 yılı için planlarında ise firma 3-6 milyon arası bir satış başarısını yakalamayı düşünüyor. Kullandıkları WiFi'larda bağlantı sorunları nedeniyle piyasaya çıkışında sıkıntı yaşayan Transformer Prime ürününde sorun giderildi. Asus'un yönetim kurulu başkanı Jonney Shih'e göre Transformer Prime'ın eşi benzeri olmayan klavye çözümü sayesinde tüketicilerin ilgi odağı olacağını açıkladı.  Asus ayrıca WiFi donanımında sorun olan Transformer Prime modelleri için bir değişim programı da başlatıyor.

2012 yılında Asus'un iki önemli ürünü olacak. Bunlardan ilki Transformer Prime, diğeri ise Tegra 3'ü kullanan akıllı telefon modeli Padfone.

Asus?un muhtemelen çıkaracağı Windows 8 modelleri için 2012 sonunu beklemek gerekecek. Çünkü hem işletim sistemi çıkmadı hem de Windows 8 çıkınca bu ürünlerin piyasaya sürmek için yapılacak çalışmalar var .

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.