Acer dönüştürülebilir yeni Spin serisini tanıttı

Acer dünyanın en ince dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarının da dahil olduğu yeni Spin serisini tanıttı.

Acer dönüştürülebilir yeni Spin serisini tanıttı

Acer Spin 7, Spin 5, Spin 3 ve Spin 1 serileri ile dönüştürülebilir dizüstü bilgisayar ürünlerini genişletti. Yeni Spin Serisi dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarlar Windows 10 ile çalışmaktadır ve çeşitli şekillerde kullanılmasını sağlayan yenilikçi 360 derece menteşelerin yanı sıra Continuum özelliğini barındırır: bir dizüstü bilgisayar veya tablet olarak, az yer kaplayan bir ekran olarak veya sunumları paylaşmak veya film izlemek için çadır modunda. Bu cihazlar en üst düzey esnekliği sağlayarak bilgisayar kullanımını her an ve her yerde her zamankinden kolay hale getirirler.

Spin Serisi, Acer'ın birinci sınıf serisi Spin 7 başta olmak üzere farklı ihtiyaçları karşılamak için çok çeşitli seçenekler sunuyor. Spin 5 ve Spin 3 FHD IPS ekranlar ve hızlı katı hal sürücüleri gibi teknolojileri bir araya getirerek sağlam bir performans sunarken, Spin 1 Serisi ise öğrenciler için veya ikinci bir bilgisayar almak isteyenler için  idealdir.

Modele bağlı olarak, 3 kata kadar daha hızlı indirme sağlayan 802.11ac MU-MIMO kablosuz bağlantı teknolojisiyle hızlı ve güvenilir kablosuz bağlantı sunar.  Aynı zamanda göz yorgunluğunu azaltan Acer BluelightShield, parlak ve net görseller için renk doymasını maksimuma çıkaran Acer Color Intelligence ve canlı ve net sesler için Acer TrueHarmony özelliklerine sahiptir.

Acer IT Ürünleri İş Birimi, Ticari ve Ayrılabilir Dizüstü Bilgisayarlar Genel Müdürü James Lin şöyle konuştu: “Yeni Spin serimizle birlikte, Acer her ihtiyaca yönelik çok çeşitli dönüştürülebilir dizüstü bilgisayara sahip olmuştur. Birinci sınıf Spin 7 ürünümüz tüketicilerin performans veya çok yönlülükten ödün vermeden üst düzey taşınabilirliğe sahip olabilmelerini sağlamaktadır.”

Microsoft Global OEM Pazarlama Başkan Yardımcısı Peter Han ise şunları söyledi: “Acer’ın Spin serisi dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarları çeşitli müşterilerin farklı ihtiyaçları için mevcut olan Windows 10 ile çalışan cihazların çeşitliliğini tam anlamıyla vurgulamaktadır. Spin serisi içerisinde, müşteriler çeşitli kullanımlar için uygun olan, farklı fiyat seçeneklerine sahip çeşitli Windows 10 bilgisayarlarından birini seçebilir ve dönüştürülebilir form faktörü onlara bu seçimde istedikleri esnekliği sağlayacaktır.”

Intel Mobil Müşteri Platformları Genel Müdürü ve Client Computing Group Başkan Yardımcısı Chris Walker: “Yeni 7. Nesil Intel Core işlemciler Acer Spin serisine mükemmel biçimde uyumludur ve 2'si 1 arada kategorisinin neden bu kadar hızlı büyüdüğünün örneğidir. Lider 14nm+ işlem teknolojimiz 7. Nesil Intel Core'un performansı maksimuma çıkarmasını sağlarken, bu ince ve hafif 2'si 1 arada tasarımların var olmasına yardımcı olmak için büyük ölçüde güç tasarrufludur” dedi.

 1472715770_1472642887spin704.jpg

Spin 7 Serisi Dünyanın en ince dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı      
Standart bir DVD kutusundan daha ince olan Spin 7 yalnızca 10.98 mm kalınlığı ve yalnızca 1.2 kg ağırlığıyla dünyanın en ince dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı haline gelir. 13 inç tümüyle alüminyum tek parça gövdesi ince bir kenarla 14 inçlik Full HD IPS Corning Gorilla Glass dokunmatik bir ekran barındırmaktadır. İnce ve modern mat siyah kasası parlak gümüş rengi menteşeler ve touchpad etrafındaki elmas biçimi kesim ile tamamlanır. Tüm gün kullanım sağlayan 8 saate kadar pil ömrü sunar.

Dışarıdan olduğu kadar içeriden de güçlü olan bu cihaz, 7. Nesil Intel Core i7 işlemci, 8GB'a kadar bellek ve hızlı bşr 256GB SSD ile benzersiz performansı garanti eder.  İki USB 3.1 Type-C bağlantı noktası hızlı veri aktarımı, harici bir ekrana bağlanma ve bilgisayarın şarj edilmesi için dahil edilmiştir.  Geniş bir cam touchpad parmakların minimum sürtünmeyle yüzeyde pürüzsüzce kaymasına yardımcı olur.

1472715789_1472642882spin701.jpg

Spin 5 Serisi 13.3 inç ekranlar ve opsiyonel kalem girişi ile küçük ve kompakt
Spin 5 Serisi dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarlar kolayca açılmalarını sağlayan, fakat dokunmatik ekran kullanılırken düşmesini önleyen Acer’ın kendine ait sallantısız 360 derece çift torklu menteşe tasarımına sahiptir.  Alüminyum üst kapaktaki çapraz, ince fırçalanmış yüzey, kumaş gibi bir görünüme sahiptir ve kirli parmak izlerinin ve lekelerin toplanmasını önlerken Spin 5'in kavranmasını da kolaylaştırır.

Spin 5 inanılmaz performanslar için  7. Nesile kadar Intel Core işlemciler, hızlı açılma ve veri aktarımı için 16GB'a kadar hızlı DDR4 bellek ve 512GB'a kadar SSD depolama alanı barındırır.  Spin 5 tüm gün verimlilik için 10 saate3 kadar pil ömrü sunar ve parlak 13.3 inç Full HD IPS dokunmatik ekran  Windows Ink aracılığıyla opsiyonel bir Acer Active Pen ile kullanılabilir.  HDR (Yüksek Dinamik Aralıklı) görüntüleme desteğine sahip bir HD web kamerası net, parlak ve detaylı görseller sunar.

Spin 3 Serisi Daha geniş 15.6 inç ekranlar ve çift depolama bu cihazları hem iş hem de oyun için ideal hale getiriyor
Spin 3 dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarlar 15.6 inç HD veya Full HD IPS ekran barındırırlar ve spor görünümlü ince fırçalanmış bir yüzeye sahiptirler.  6. Nesil Intel Core işlemciler ve 12GB'a kadar hızlı DDR4 bellek ile sağlam performans garanti edilir.  Ayrıca iki depolama desteğine sahiptir ve hem katı hal sürücüleri (256 GB'a kadar) hem de sabit sürücülerle (1 TB'a kadar) birlikte gelerek hızlı açılma süreleri ve belgeler ve medya dosyaları için bol bol depolama alanı sağlar.  1.6 mm tuş vuruş mesafeli, arkadan aydınlatmalı ergonomik bir klavye konforlu bir yazı deneyimi sunar.  Aynı zamanda HDR görüntüleme özelliğine sahip bir HD web kamerası ve tüm gün verimlilik için 9.5 saate3 kadar pil ömrü barındırmaktadır.

1472715828_1472642874spin102.jpg

Spin 1 Serisi Sınıf için veya ikinci bilgisayar olarak mükemmel seçim!
Son derece uygun maliyetleri ve 9 saate kadar pil ömrüyle Spin 1 Serisi öğrenciler için veya ikinci bilgisayar olarak kullanılmak için idealdir. Spin 1, 13 inç ve 11.6 inç Full HD IPS ekranlarla gelir ve tümüyle yeni Intel Pentium veya Celeron işlemci yapılandırmalarına sahiptir. Sınıf ortamları düşünülerek tasarlanan Spin 1 (SP111-31), Windows Ink ile Acer Active Pen'i destekler ve dokunmatik yüzeyde ürünün kullanımı boyunca dayanan antimikrobiyal iyonlu gümüş yerleştirilerek mümkün kılınan Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass ile kaplı ekranlar barındırır.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Acer Spin 7 Kuzey Amerika'da Ekim ayından itibaren 1,199 $'dan ve EMEA'da Ekim ayından itibaren 1,299 €'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Acer Spin 5 Kuzey Amerika'da Ekim ayından itibaren 599 $'dan, ve EMEA'da Eylül ayından itibaren 599 €'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Acer Spin 3 Kuzey Amerika'da Ekim ayından itibaren 499 $'dan ve EMEA'da Eylül ayından itibaren 599 €'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Acer Spin 1 Kuzey Amerika'da Aralık ayından itibaren 249 $'dan ve EMEA'da Aralık ayından itibaren 299 €'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.