AirPods Pro 2 için USB Type-C güncellemesi geliyor!

Apple uzun süredir, yeni cihazlarında USB Type-C’ye yer verip vermeyeceğiyle gündemde. Ancak çok yakın bir zaman içerisinde bu bilinmezlik tamamıyla sona erebilir.

AirPods Pro 2 için USB Type-C güncellemesi geliyor!

Apple ekosisteminin belirleyici bir özelliği olan Lightning portu, şirketin gücünün ana kaynaklarından biri haline geldi. Ancak, son birkaç yılda dünya genelindeki yasama organlarından gelen baskılar, Cupertino şirketini USB-C'ye doğru giderek geçiş yapmaya zorladı.

Son derece güvenilir bir takipçi olan Ming-Chi Kuo'nun Twitter'daki son gönderisine göre, AirPods Pro 2'nin de yakında Lightning portunu USB-C ile değiştirmesi bekleniyor. Bu bilgi ilk olarak 9to5 Mac tarafından ayrı bir makalede ele alındı.

Kuo, "yeni" AirPod'ların aslında geçen yıl piyasaya sürülen AirPods Pro 2'nin bir USB-C versiyonu olabileceğini açıkladı. Ünlü duyumcu yeni varyantın toplu sevkiyatının 2023 yılının ikinci çeyreği ile üçüncü çeyreği arsında bir zamanda gerçekleşeceğini bekliyor.

AirPods Pro 2 için USB Type-C güncellemesi geliyor!

Ayrıca, Kuo Apple'ın “şu anda AirPods 2 ve 3’ün USB-C versiyonları için herhangi bir planının olmadığı görünüyor” şeklinde konuştu. Bu da yalnızca yüksek kaliteli AirPod'ların USB-C desteği alacağı anlamına gelebilir.

Bu noktada, çoğu Apple cihazı zaten USB-C'ye geçti. Geçen yıl, Lightning Port'a sahip son iPad modeli yenilendi ve USB-C portu aldı. Çoğu söylentiye göre, bu yılın iPhone 15 serisi de sonunda endüstri standardını benimseyecek.

Bununla birlikte, Apple'ın kullanıcıları belirli özelliklere erişmek için özel USB-C kablolarını kullanmaya zorlama girişiminde bulunabileceğine dair bazı işaretler var. Bu gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz belli değil.

Aksesuarlar Apple'ın karlılığının ana kaynağı olmayabilir, ancak Apple ekosistemi için durum böyle. Cupertino şirketinin bu karını korumak için ne kadar hile yapacağına bakılmaksızın, Lightning portunun günleri sona eriyor gibi görünüyor. Ve Apple kablosuz geleceğini beklerken, şimdilik USB-C ile uğraşmak zorunda kalacak.