Donanım

Akıllı telefonunuz kalp krizi geçirmeden sizi uyaracak

Akıllı telefonunuzun yardımı ile kalp krizini önceden bileceksiniz.

Akıllı telefonunuz kalp krizi geçirmeden sizi uyaracak

Eğer kalp krizi geçirme riskiniz varsa bu cihaz ve akıllı telefonunuzun yardımı ile bunu önceden bilmeniz mümkün olacak. Nasıl mı?

Küçük bir parça deri altına yerleştirilecek ve düzenli olarak kan değerlerinizi izleyerek, yaşamsal bir sorun ihtimali belirince cep telefonunuza uyarı gönderecek. En küçük implant olma özelliği taşıyan tıbbi cihaz,  İsviçre'deki Ecole Politeknik isimli firma tarafından geliştirilmiş. Aynı zamanda Bluetooth işlevi de olan bu minik cihaz, kalp krizi riski belirince cep telefonunuza uyarı gönderiyor.

1364290157_ext.jpg

Kalp krizi öncesinde kanda beliren bazı maddeleri takip eden cihaz, Triponin artışını ölçerek cep telefonuna bilgi veriyor. Bu protein artışı önceden saptandığı için, kalp krizinin geleceğini anlamak ve önlem almak mümkün oluyor.

Yorumlar
teknolojisş
her işte olduğu gibi bu işte de teknik olduğu gibi psikolojik ve sosyolojik boyutları iyi irdelenmeli. surekli cihaza bakıp acaba durum nedir diye baksan ve oldu ki yanlış alarmlar oluşsa korkudan kriz gecirir ve psikolojisini bozar insanın. seker tansiyon ölçüm olsun ancak kriz haberi zor.
Cevapla
Gakko
Çok hoş haber valla , nidem amma ölüme çare yoktur ha.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.