Donanım

Amazon'dan iki tablet birden geliyor!

Yeni gelen haberlere göre ise Amazon, 1 değil 2 yeni Kindle Fire tablet duyuracak.


Geçtiğimiz günlerde Google'ın Nexus 7 tablet bilgisayarını duyurması ile birlikte Kindle Fire'nin en büyük rakibi konumuna geldi. Amazon'un yeni bir Kindle Fire tablet üzerinde çalıştığı ve bu sene duyurusunu yapacağının haberini sizlerle daha önce paylaşmıştık. Yeni gelen haberlere göre ise Amazon, 1 değil 2 yeni Kindle Fire tablet duyuracak.

Google'ın önümüzdeki ay piyasaya süreceği Nexus 7 tableti ile şu an piyasadaki Kindle Fire, aynı fiyata (199 dolar)sahip.  Ancak Kindle Fire bir sene önceki model olduğu için donanımsal olarak çok geride kalıyor. Amazon'un Google ile rekabet edebilmek için daha gelişmiş bir model ile piyasaya çıkması gerekiyor.

1341128258_amazonfire022.jpg

Şimdi gelen iddialara göre Amazon hem 7 inç hem de 10 inçlik iki farklı model Kindle Fire tablet çıkarmayı planlıyor. Coyote kod adlı 7 inçlik model çift çekirdekli bir işlemciye, Hollywood kod adlı 10 inçlik model ise dört çekirdekli bir işlemci ilse gelecek.

Amazon, 7 inçlik Kindle Fire ile Google'un Nexus 7 modeline, 10 inçlik Kindle Fire ile de Apple'ın iPad'ine rakip olacak gibi görünüyor. İki tablet modelinde de metal kasa kullanılacağı ve ilk Kindle Fire'da eleştirilen dayanıksız malzeme kullanımı yerine tamamen kaliteli malzeme kullanılacağı söyleniyor.

Bu iddialara Amazon tarafından henüz bir cevap gelmedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.