Donanım

AMD bellek işine girdi

AMD, bellek piyasasına Radeon markası ile hızlı bir giriş yaptı ve ilk modeller de ortaya çıktı.


AMD, Ati markasını satın aldıktan sonra mükemmel bir uyum sağladılar ve piyasadaki yerlerini daha da güçlendirdiler. AMD artık hem işlemci hem ekran kartı hemde çipset üretiminde bayağa yol katetti.

1312785614_amdradeonbellek.jpg

AMD şimdi ise Radeon markalı bellekler ile pazara hızlı bir giriş yaptı. Yapılan resmi açıklamaya göre; Radeon bellek serisi altında üç adet 2GB DDR3 bellek modülü sunuyor.

AMD bellek yaparda oyuncuları unutur mu? Unutmaz tabiki; yeni bellek modellerinden, oyuncular için hazırlanan Ultra Pro Gaming modeli 1600MHz' de çalışıyor ve 11-11-11 zamanlamalarıyla geliyor.

1312785651_amdradeonbellek2.jpg

Bir diğer modeli olan Entertainment ise; 1333MHz' de çalışırken, 9-9-9 zamanlamasıyla oyun oynamayacak olanları hedef alıyor. Bir diğer bellek modeli ise; kurumsal sistemler için üretilecek Enterprise modeli. Bu modelin detayları henüz açıklanmadığı için paylaşamıyoruz.

Şuan için sadece 1333MHz' lik Entertainment modeli Japonya' da 20 dolardan piyasaya sürüldü. Diğer modellerin fiyat ve çıkış tarihleri henüz belli değil.

AMD, yeni bellek modelleriyle bilgisayarda tam bir performans sunmayı planlıyor. Tabiki bunun için AMD işlemci, AMD ekran kartı ve AMD bellek üçlüsünü kullanmanızı tavsiye edecektir.

Yorumlar
Misafir
ne zaman türkiyede satışa cıkacak acaba?
Cevapla
Misafir
Oyunların çıkmasına yakın gelir eminim. Sonuçta en çok o zaman bilgisayar parçaları satılıyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.