Donanım

AMD CEO’su açıkladı: Big Navi bu yıl gelecek!

AMD şirketinin CEO’su Lisa Su Big Navi’nin bu yıl geleceğini açıkladı.

AMD CEO’su açıkladı: Big Navi bu yıl gelecek!

AMD şirketinin CEO’su Lisa Su, yaptığı açıklamalarda Big Navi’nin bu yıl geleceğini belirtti.

AMD CEO’su açıkladı: Big Navi bu yıl gelecek!

Özellikle son yıllarda hem işlemci hem de ekran kartı konusunda oldukça başarılı işler çıkaran AMD, pazar payını genişletmeyi başardı. Bunun yanı sıra yeni teknolojilerin gelişimi içinde çalışmalar yürüten AMD, Big Navi ekran kartı teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

AMD  şirketinin CEO’su Lisa Su, YouTube serisi The Bring Up programında önemli açıklamalar yaptı. Program boyunca şirketin bu yıl için gerçekleştireceği çalışmalar ile ilgili önemli haberlerden bahseden AMD CEO’su, Big Navi’nin bu yıl geleceğini açıkladı.

Nvidia’nın üst seviye RTX ekran kartlarıyla piyasada savaşacak Big Navi ekran kartlarının bu yıl içerisinde çıkacağını açıklayan Su, ekran kartları hakkında çok fazla detaylı açıklama yapmazken, fiyat konusunda da açıklama yapmaktan kaçındı. Lisa Su ayrıca Zen 3 için işlerin oldukça yolunda gittiğini belirtirken bu konuda şimdilik daha fazla şey söyleyemeyeceğini ve 2020 yılı içerisinde Zen 3’den daha çok bahsetmeyi heyecanla beklediğini belirtti.

Big Navi ekran kartları ne zaman tanıtılacak?

Nvidia’nın üst seviye RTX 2060 ve RTX 2080Ti model ekran kartları ile rekabet edecek Big Navi ekran kartlarının 400 doların üzerinde fiyat etiketine sahip olacağı tahmin edilirken, yeni kartların bu yılki E3 Fuarı’nda açıklanması bekleniyor.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.