Donanım

AMD Radeon RX 5700 duyuruldu!

AMD yeni ekran kartı ve işlemcilerini resmi olarak tüketicilerin beğenisine sundu. AMD Radeon RX 5700 ile oyuncular yeni bir seviyeye çıkacak.

AMD Radeon RX 5700 duyuruldu!

AMD bugün yaptığı açıklamayla birlikte PC oyuncularına, meraklılara ve içerik üreticilere performans, özellik ve deneyim konusunda yenilikler sunan, yüksek performanslı 7nm teknolojisi üzerine inşa edilmiş işlemci ve grafik ürünlerini tanıttı.

AMD Radeon RX 5700 duyuruldu!

Yeni Zen 2 çekirdeği, endüstri trendindeki nesle uygun performans artışını geride bırakarak, kendinden önce gelen Zen mimarisine göre yüzde 15’e kadar daha fazla IPC sunuyor.

Zen 2 CPU çekirdeği, yeni nesil AMD Ryzen ve EPYC işlemcileri güçlendirirken, aynı zamanda daha büyük arabellek boyutu ve yeniden tasarlanmış kayan nokta motoru barındırıyor. İçerisinde yeni 12-çekirdekli Ryzen 9 işlemcinin de bulunduğu 3. Nesil AMD Ryzen masaüstü işlemci ailesi, gözle görülür bir performans sunuyor.

Buna ek olarak soket AM4 için geliştirilen, dünyanın ilk PCIe 4.0 destekli yonga seti AMD X570, piyasaya 50’den fazla yeni anakartla sunuluyor. RDNA oyun mimarisi, daha küçük bir boyutta daha iyi performans, güç ve bellek verimliliği sağlaması için üretildi.

AMD Radeon RX 5700 duyuruldu! - Resim : 1

7nm teknolojili AMD Radeon RX 5700-serisi oyuncu grafik kartı ailesi, yüksek hızlı GDDR6 bellek ve PCIe 4.0 arayüzü için destek sunuyor. 

AMD aynı zamanda PCIe 3.0’dan yüzde 42 daha yüksek bir depolama performansı gösteren 8, yüksek performanslı grafik kartları, ağ cihazlarını ve NVMe sürücüleri ile dahasını mümkün kılan, dünyanın ilk PCIe 4.0'e hazır, soket AM4 uyumlu yeni X570 yonga setini de tanıttı.

PC meraklıları X570 yonga setiyle anakartlarının bant genişliğini PCIe 3.0’ın iki katına çıkararak, kendi kurdukları sistemlerde daha fazla performans ve esneklik kazanabiliyorlar.

X570, AMD tarihindeki en geniş ekosistem hazırlığını da ASRock, ASUS, Colorful, Gigabyte, MSI’ın sunduğu 50’nin üzerinde yeni anakartla sunarken, içerisinde Galaxy, Gigabyte ve Phison’un da bulunduğu ortaklarından PCIe 4.0 depolama çözümleri de sağlayacak.

AMD Radeon RX 5700 serisi grafik kartlarının Temmuz 2019’da piyasada olması bekleniyor. Daha fazla bilgi ise 10 Haziran 2019 Türkiye saati ile 13:00’da düzenlenecek olan AMD E3 canlı yayınında sunulacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.