Donanım

AMD' den Intel ve Nvidia ile ilgili ilginç açıklamalar

The Inquirer sitesine röportaj veren AMD'nin Ürün ve Platform Pazarlaması' ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Leslie Sobon, ilginç açıklamalarda bulundu


The Inquirer sitesine röportaj veren AMD'nin Ürün ve Platform Pazarlaması' ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Leslie Sobon, ilginç açıklamalarda bulundu.

AMD ve Intel arasındaki tasarım farklarının ileriki zamanlarda çok daha artacığını belirten Sobon, özellikle geliştiricilerin daha fazla OpenCL kullanmaya başlamasının etkili olacağını söyledi.

Sobon, Intel' in harici ekran kartlarına sahip olabilmesi için Nvidia' yı satın alması gerektiğini, fakat bu durumun hiç bir zaman gerçekleşmeyeceğini belirtti. Ayrıca AMD' nin Ati' yi satın almasının en büyük nedeni olarak, o dönemde grafik teknolojileri ve fikri mülkiyet haklarına sahip olmak istemelerini gösteriyor. Sobon, grafikle ilgili fikri mülkiyet haklarının bir gecede geliştirilmediğini, Intel' in Larrabee projesi ile kaç defa başarısız olduğunu belirtti.

Sobon yapılan röportajın devamında, sunucu ve iş istasyonlarına yönetlik Opteron işlemci ailesinin entegre grafik özellikli yeni veriyonlarını hazırladıklarını belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.