Donanım

AMD Ryzen 2800X'i zor günler için saklıyor

AMD, Ryzen 2800X hakkındaki dedikoduları "dolaylı olarak" doğruladı ve ilginç açıklamalarda bulundu.


Kısa süre önce AMD'nin Ryzen 2800X'in henüz satışa sunmayacağını ve markanın  işlemciyi Intel'in hamlelerine göre şekillendireceğini duyurmuştuk. AMD, Ryzen 2000 serisini 19 Nisan 2018'de resmen satışa sundu. Ancak Ryzen 2000 ailesinin amiral gemisi olması beklenen Ryzen 2800X kullanıcılarla buluşmadı. AMD başkan yardımcısı Jim Anderson, konuya açıklık getirdi.

Belki de "açıklık" ibaresi doğru olmayabilir zira Jim Anderson resmi açıklamadan ziyade ilginç imalarda bulundu. 

AMD'nin stratejisi ne?

Jim Anderson, "AMD 2700X ve AMD Ryzen güncel işlemcilerle kolayca baş edebileceği" düşüncesinde. Anderson "Bazı silahları sona saklıyoruz" ifadeleri de 2800X dedikodularını doğruladı. Ryzen 2700X, çoklu işlemci performans sonuçlarında(en azından kağıt üstünde) Intel Core i7-8700K'i mağlup edebilecek seviyede. Ancak tekli işlemci performans değerlerinde, Intel hala AMD'den üstün gözüküyor.

İş oyun performansına geldiğinde de Intel hala AMD'nin az da olsa önünde gibi... Jim Anderson'ın açıklamalarından anladığımız kadarıyla AMD, 2800X'i "fırtınalı zamanlar" için saklıyor. Zira Intel'in yakın zaman içerisinde Core i7-8720K'yı satışa sunması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.