Android işletim sistemli aynasız onaylandı

Fotoğraf ekipmanları üreticisi Yongnuo, Android işletim sistemli aynasız fotoğraf makinesi modelinin teknik özelliklerini açıkladı.

Android işletim sistemli aynasız onaylandı

Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız Android işletim sistemli Yongnuo marka aynasız fotoğraf makinesinin detayları belli oldu. Firma tarafından yapılan açıklama ile kod adı YN450 olan yeni fotoğraf makinesinin neredeyse tüm detayları paylaşıldı.

Android işletim sistemli aynasız onaylandı

Resmi açıklamaya göre 16 Megapiksel çözünürlük sunan Four Thirds sensör kullanan fotoğraf makinesinde Android 7.1 işletim sistemi, 3 GB RAM, 32 GB depolama, 4K 30 fps video kayıt ve ön yüzde 8 Megapiksel çözünürlük ikinci bir kamera yer alıyor.

5 inç büyüklüğünde 1080p çözünürlüğünde bir ekranı bulunan Yongnuo YN450, bütünleşik stereo mikrofon, GPS, 3.5 mm kulaklık çıkışı, dual LED flaş ve 4000 mAh pil gibi özelliklerle donatılmış. Fotoğraf makinesinin bu özellikleri ortaya çıkmış olsa da fiyatı ve ne zaman piyasaya sürüleceği ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

Daha önce de Samsung ve Nikon gibi üreticiler Android işletim sistemli fotoğraf makinelerini duyurmuştu. Ancak bugüne kadar aynasız kategorisinde Android işletim sistemine sahip bir fotoğraf makinesi üretilmedi.