Donanım

iPad Pro 2018 tanıtıldı. İşte özellikleri ve fiyatı!

Apple, yeni iPad Pro 2018 tablet bilgisayar modelini tanıttı. Güncellenen cihaz artık daha güçlü ve yeni özellikleriyle dikkat çekiyor.

iPad Pro 2018 tanıtıldı. İşte özellikleri ve fiyatı!

Teknoloji devi Apple'ın 30 Ekim'de düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden biri olan iPad Pro 2018, gelişmiş özellikler ve ileri seviye fonksiyonları ile markanın fanlarının beklentilerini karşılıyor.

iPad Pro 2018 tanıtıldı. İşte özellikleri ve fiyatı!

Beklendiği ve internet edüşen fotoğraflarda sızdığı gibi artık iPad Pro modellerinde Home tuşu bulunmuyor. Bunun yerine Face ID özelliği gelen tablet bilgisayar, Animoji ve Memoji gibi özelliklere de sahip olacak. Yüz tanıma özelliği ile donatılan yeni tablet bilgisayar, iPhone Xs telefon modelinde olduğu gibi A12X Bionic işlemciden güç alıyor. iPad Pro tarihinde ilk kez 1 GB depolama kapasite seçeneğine de yeni modellerle beraber kavuştu.

iPad Pro 2018'de Lightning bağlantısı yerine USB Type-C bağlantısı kullanılıyor. Tablet bilgisayar aynı zamanda 5K ekran bağlantısını destekliyor. 18 Watt güç adaptörü ile beraber gelen tablet bilgisayar, 10 saate kadar pil ömrü sunuyor.

Yeni Apple Pencil ve Smart Keyboard Folio


Yeni iPad Pro 2018 ile beraber Apple Pencil da yenilendi. İkinci nesile terfi eden kalem otomotik olarak paylaşım yapabiliyor ve kablosuz olarak şarj oluyor. Yeni kalem iPod Pro 2018'e mıknatıslı bir mekanizma ile takılabiliyor.

iPad Pro 2018 ile beraber Folio adı verilen yeni bir klavye aksesuarı da tanıtıldı. iPad Pro 2018'i bilgisayar gibi kullanma imkanı sunan yeni klavye aksesuarı cihaza açı vermeyi sağlıyor.

iPad Pro 2018 fiyatları

Yeni model iPad fiyatlarına bakacak olursak karşımıza şöyle bir tablo çıkıyor: iPad Pro 10.5 inç 649, iPad Pro 11 inç 799 ve iPad Pro 12.9 inç 999 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Bu modellerin Türkiye pazarında da satışa sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.