Donanım

Android'de artırılmış gerçeklik deneyimini Moverio BT-30C yaşatacak

Piyasaya sunduğu yazıcılarıyla kendinden bahsettirren Epson, artırılmış gerçeklik gözlüğü alanında geliştirdiği Moverio BT-30C model gözlüğü kullanıcılara tanıttı.

Android'de artırılmış gerçeklik deneyimini Moverio BT-30C yaşatacak

Artırılmış gerçeklik gözlüğü alanında çalışmalarını sürdüren ve daha önce tanıttığı modeller ile dikkat çekmeyi başaran Epson, yeni arttırılmış gerçeklik gözlük modeli Moverio BT-30C modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Android'de artırılmış gerçeklik deneyimini Moverio BT-30C yaşatacak

Artırılmış gerçeklik gözlüğü alanında yeni modeli Moverio BT-30C’yi görücüye çıkaran Epson, bu alanda kullanıcıların karşısına daha gelişmiş modellerle çıkacağının sinyallerini verdi. Bir önceki Epson Moverio BT-200 modeline göre daha kullanışlı bir deneyim yaşatan yeni model Android bir telefona veya bir bilgisayara USB-C ile bağlantı kurabiliyor.

Android'de artırılmış gerçeklik deneyimini Moverio BT-30C yaşatacak - Resim : 1

151 gram ağırlığa ve 0,43 inçlik geniş açı panele sahip olan Moverio BT-30C, 2011 yılında piyasaya sürülen Moverio BT-100 modelinin geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Çift 9 eksenli hareket sensörünü bünyesinde barındıran ve kameranın yer almadığı model görüntüyü doğrudan gerçek dünya görüş alanınıza yansıtan OLED tabanlı bir projeksiyon sistemine sahip. Android bir telefonla uyum içerisinde çalışabilen arttırılmış gerçeklik gözlüğü Moverio BT-30C Netflix, Google Dokümanlar ve Excel gibi uygulamaları kullanıcıların kullanmasına olanak tanıyor.

Epson Moverio BT-30C’nin fiyatı ne kadar?

Hesaplamalardaki gecikmeler ve uygulama arasında yaşanan kopmalardan dolayı Bluetooth bağlantısı kullanılmayan yeni akıllı gözlük modeli akıllı bir telefona kolayca bağlanabiliyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda Haziran ayında yurt dışında satışa sunulacağı belirtilen gözlüğün fiyatının 499 dolar olduğu belirtildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.