Donanım

AOC'dan iPhone ve iPod ile tam uyumlu monitör!

Bugüne kadar gördüğünüz en iyi Dock uyumlu sistem AOC'tan geliyor


iPhone® unuz ile çektiğiniz videoları ve fotoğrafları daha büyük bir ekranda görüntülemek istiyorsanız, AOC’nin şu anda piyasada bulunan myStage ekranına kesinlikle daha yakından bakmanız gerekiyor demektir. e2343Fi olarak da bilinen bu şık 23” (58.5 cm) monitör, zarif bir tasarıma ve tabanına entegre edilmiş tam kapsamlı bir iPhone and iPod® dock istasyonuna sahip. Bu dock istasyonu sayesinde mobil cihazlardaki iTunes ve iCloud içeriği de senkronize edilebilir. Ekran uzmanı AOC, milyonlarca Apple® hayranının karşısına myStage sayesinde akıllı ve çevre dostu bir ürün konsepti ile çıkıyor.

iPhone ve iPod kullanıcıları için hepsi bir arada çözüm

Neredeyse 60 cm’lik büyük ekran diyagonali sayesinde,  iPhone’daki fotoğraflar ve videolar artık bütün ihtişamıyla görüntülenebilecek. Arkanıza yaslanıp  23” lik bu iddialı monitörde YouTube videoları gibi görüntü içeriğinin keyfini çıkarmanız için tek yapmanız gereken iPhone veya iPod’unuzu e2343Fi’nin dock istasyonuna  takmak. Ses dosyalarını çalmak için, myStage her biri 5 watt’lık iki adet premium SRS hoparlörü de tabanına entegre edilmiş şekilde sunuyor. Bu sayede monitör, göz açıp kapayıncaya kadar, gerçek bir multimedya istasyonuna dönüşüyor.


iCloud ve iTunes erişimi

iCloud’a kaydedilmiş içerik de ekranın dock istasyonu sayesinde çalınabilir. Ayrıca myStage PC’ye ya da Mac’e USB ile bağlandıysa, iTunes multimedya kitaplığının senkronizasyonu da mümkün. Sonuç olarak, e2343Fi her zaman mobil cihazlarınızı güncel tutmanıza yardımcı oluyor.

Şarj cihazı işlevselliği

iPhone veya iPod pilleri e2343Fi modelinin dock istasyonuna yerleştirildiğinde şarj olacak, hatta kullanımdayken bile. Artık bütün o sıradan dock istasyonları ve USB kablolarına bağlantı sağlayan istasyonlar çekmeceye kaldırılabilir. Bu da size yer kazandırır ve masanız çok daha derli toplu görünür.


Mükemmel boş zaman eğlencesi

Artık iPhone ile çekilmiş veya iPhone’a kaydedilmiş fotoğrafları ve videoları aile ve arkadaşlarınızla beraber rahatlıkla izleyebileceksiniz. Sadece iPhone’u entegre dock istasyonuna takın ve anında bütün bir grup myStage ekranında doğrudan iPhone’daki görüntülerin veya YouTube® video kliplerinin keyfini sürsün.

Yararlı ofis asistanı

iPhone içeriğini büyütebilmek işyerinde de faydalı olabilir: Şantiyelerin, gayrimenkullerin veya sahadaki diğer randevuların fotoğrafları eşzamanlı olarak pek çok çalışana kolayca gösterilebilir, hem de bütün gerekli ayrıntılarla birlikte.

1345725691_e2343fifront.jpg
Tasarım harikası

Siyah gövdesi ile e2343Fi, şık Apple ürünlerine mükemmel bir uyum sağlayan gerçekten göz alıcı bir model. Profili bile etkileyici. Enerji  verimli, çevre dostu LED arka aydınlatması sayesinde derinliği sadece 12.9 mm. Giriş soketleri monitörün tabanına yerleştirildiği için sallanan kablolar estetik görünümü bozmuyor, böylece ürünün arka tarafı odaya baksa bile, model yine de her modern ofisin ideal bir parçası haline geliyor.

Yenilikçi ses teknolojisi

Tabanına entegre edilmiş iki adet 5 watt’lık premium hoparlör, e2343Fi modelinin ses özelliklerini farklı kılan tek yanı değil: yenilikçi SRS (Sound Retrieval System) teknolojisi kusursuz bir ses tecrübesi sağlıyor. Dahası, harici hoparlörlere ve dikkat dağıtan kablolara artık gerek yok.

1345725751_e2343fisideleft01.jpg

LED arka aydınlatmaya sahip güçlü ekran teknolojisi

50,000,000:1 DCR kontrast oranı (1,000:1 tipik) ve griden griye sadece 2 ms olan ultra hızlı tepki süresi sayesinde, myStage doğrudan iPhone’dan yüksek çözünürlüklü görüntüleri harika bir kaliteyle ve hayalet görüntü olmadan sunar. Elbette, VGA ve HDMI kaynakları ile de veri girişi yapılabilir. Ayrıca ekran HDCP kopya korumasını desteklemektedir.

Çevreyle dost

Özellikle LED arka aydınlatma teknolojisi enerji tasarrufu sağlar. Standart kullanımda 34 watt’ın altındaki ve stand-by modunda 0.5 watt bile olmayan enerji tüketimi ile, AOC myStage sıradan LCD’lere kıyasla % 40 ila % 50 oranında daha az enerji tüketir. Ayrıca, akıllı çalışma modları da kullanıcının tasarrufuna destek olur. Civasız üretildiği için, ekran özellikle çevre dostudur. Energy Star ve EPEAT Silver gibi çevre sertifikaları da bunun kanıtıdır.

AOC çok iyi düşünülmüş bir ürün konsepti sunuyor. Hem geleneksel bir monitör olarak kullanılabiliyor hem de Apple kullanıcılarının mobil cihazlarını gerçek multimedya istasyonlarına dönüştüren bir ürün işlevi sağlıyor. myStage şu andan itibaren 340 USD’dan piyasada bulunabilecek. Garanti süresi, lokal bir değişim servisi de dahil olmak üzere 3 yıl.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.