AOC'dan yeni Porsche tasarımı 49 inç monitör

AOC'nin CES'te tanıtılması beklenen yeni 49 inçlik Porsche tasarımı monitörü, göz alıcı tasarımıyla teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

AOC'dan yeni Porsche tasarımı 49 inç monitör

AOC, Porsche Design ile işbirliği içinde, PD49 monitörünü önümüzdeki yılın Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) tanıtmaya hazırlanıyor. PD49 monitör, AOC ve Porsche Design arasındaki süregelen işbirliğinin bir ürünü olarak öne çıkıyor. Bu işbirliği, zaten birçok yenilikçi monitör üretmişti. Yeni model, Red Dot web sitesinde yakın zamanda sergilenerek monitör hakkında bazı detayları ortaya çıkardı.

AOC Porsche Design PD49 monitörü, Porsche 911'den ilham alarak tasarlanan özgün bir yapıya sahip. 49 inçlik geniş, ultra geniş monitörü, 32:9 en-boy oranı ve kavisli bir ekran ile dikkat çekiyor. Bu monitörün en önemli özelliklerinden biri, özellikle oyunlar ve yüksek hızlı video içerikleri için faydalı olan 240Hz'lik yüksek yenileme hızıdır, bu da daha pürüzsüz bir hareket ve daha az bulanıklık sağlıyor.

AOC'dan yeni Porsche tasarımı 49 inç monitör

AOC, PD49'un tüm özelliklerini henüz açıklamasa da, Samsung'un en son 49 inçlik QD-OLED panelini içerebileceği spekülasyonları var. Bu, QD-OLED teknolojisinin renk doğruluğu ve kontrast açısından sağladığı avantajlar göz önüne alındığında, daha iyi bir renk gösterimi ve görüntü kalitesi anlamına gelebilir.

Etkileyici ekranının yanı sıra, PD49 çift 8W stereo hoparlörlere sahip. Ayrıca, video konferans veya yayın için kullanışlı bir özellik olan 5MP dahili bir web kameraya da sahip.

PD49, geçen yıl piyasaya sürülen Porsche Design PD32M monitörünün ardından geliyor. Bu model, 32 inçlik mini LED panel, 4K çözünürlük, 144Hz yenileme hızı ve DisplayHDR 1400 sertifikasına sahip. PD32M, 1152 bölge, 1600 nit'e kadar zirve parlaklığı ve geniş bir %97 DCI-P3 renk gamı ile dikkat çekerek olağanüstü bir görsel performans sunuyor.

Bağlantı açısından iki HDMI 2.1 portu, bir DP portu ve 90W güç desteği sunan bir USB-C portu sunuyor. Ayrıca, DTS tarafından sertifikalı çift 8W hoparlör sistemi, ses deneyimini daha da geliştiriyor.