Donanım

Apple 2024 iPad'leri beklenenden farklı bir tasarımla gelecek

Apple yepyeni 2024 iPad'leri için yeni planını duyurdu. İşte merakla beklenen iPad'ler ile ilgili yepyeni detaylar.

Apple 2024 iPad'leri beklenenden farklı bir tasarımla gelecek

Apple'ın önümüzdeki birkaç yıl içinde OLED ekranlarını iPad serisine getireceği söyleniyor ve çoğu rapor ekran teknolojisine odaklanırken ET News'den yeni bir makale, yeni nesil tablet serisinin ekran paneli üretimi hakkında daha fazla ayrıntı getiriyor.

Samsung ve LG, iki ana ekran tedarikçisi olarak lanse ediliyor ve her ikisinin de Apple'ın yaklaşmakta olan 2024 iPad'leri için özel olarak tasarlanmış yeni OLED panelleri üzerinde çalıştığı söyleniyor. Üreticilerin üretim sırasında TFT devre desen yüzeyinden istenmeyen malzeme katmanlarını çıkarmak için gaz kimyasalları kullandığı bir süreç yaşanacak. Bu işlem, OLED panelinin daha ince ve daha hafif olmasını sağlayacak. Apple ayrıca, ekranı daha dayanıklı hale getirecek özel bir kaplama üzerinde çalışıyor. Apple'ın OLED iPad'lerinin ilk prototip birimlerini dahili olarak test ettiği bildiriliyor.

Apple 2024 iPad'leri beklenenden farklı bir tasarımla gelecek

Apple 2024 iPad'leri beklenenden farklı bir tasarımla gelecek - Resim : 1

OLED iPad ile ilgili önceki rapor, Apple'ın, artan parlaklık çıkışı ile sonuçlanması gereken iki kat ışık yayan diyot barındıran çift yığınlı OLED ekranlar kullanacağını öne sürüyor.

iPad sektörü özellikle koronavirüsün gelmesiyle birlikte daha fazla yükselişe geçti diyebiliriz. Dijitalleşen hayatta kullanıcıların hayatına kolaylık sağlayan iPad ürünler eğitimden tutun bir çok alanda rahatlık sağlamaları ile ön plana çıkıyorlar. Bu kapsamda teknoloji devi Apple da yeni serisi için planlarını duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.