Donanım

Apple AirPods 3 geliyor!

Geçtiğimiz aylarda kablosuz kulaklığı AirPods 2'yi kullanıcıların beğenisine sunan Apple, şimdi de AirPods 3 için çalışmalarına başladı.

Apple AirPods 3 geliyor!

Apple, AirPods 2 ile geçtiğimiz haftalarda kullanıcılarının karşısına çıkmış, özellikle de şarj kasasının kablosuz şarj olma özelliği ile dikkatleri üzerine çekmişti. Şirket, şimdi de AirPods 3 için çalışmalara başladı.

Apple AirPods 3 geliyor!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, AirPods 2 ile geçtiğimiz haftalarda kullanıcılarının karşısına çıkmış, pek çok yeniliğin yanında şarj kasasının kablosuz şarj olma özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmişti. Şirket, şimdi de AirPods 3 için çalışmalara başladı.

En erken 2020 yılı başlarında satışa sunulması beklenen AirPods 3'ün en dikkat çeken özelliği ise gürültü önleme teknolojisi olacak. Apple, AirPods kullanan kullanıcıların en çok şikayet ettiği sorun olan, dışarıdaki gürültünün konuşmaya yansıması problemini önlemek için AirPods 3'te özel bir teknoloji kullanılacak. Böylelikle kullanıcıların şikayet ettiği gürültü sorunu tarih olacak.

Ancak bu teknoloji, beraberinde yeni bir sorunu da getiriyor. Gürültü önleme teknolojisini kullanan AirPods, daha çok güç harcayacağından dolayı bataryaya daha fazla yük anlamına geliyor. Şirket bu konuda bir geliştirme yapmadığı taktirde AirPods'un batarya ömrünün daha kısa olması bekleniyor.

AirPods için hayati bir öneme sahip olan batarya ömrünün kısalmasına yol açabilecek böylesi bir teknolojiyi yaparken şirketin bu engeli nasıl aşacağı ise şimdiden merak konusu.

Sizler bu yıl sonuna kadar piyasaya sürülmesi beklenen Apple'ın yeni kablosuz kulaklıkları hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi haberimizin hemen altında bulunan yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.