Donanım

Apple Airpods'u akıllı saaate dönüştüren tasarım

En çok ilgi gören Apple ürünlerinden biri olmayı başaran AirPods Jiae Connie Jung isimli tasarımcı, konsept çalışması ile kulaklık modelinin kılıfını akıllı saat olarak tasarladı.

Apple Airpods'u akıllı saaate dönüştüren tasarım

Kablosuz kulaklık modelleri arasında en çok ilgi çeken Apple Airpods kılıfı Jiae Connie Jung’un tasarımı ile akıllı saate dönüştü.

Apple Airpods'u akıllı saaate dönüştüren tasarım

Kablosuz kulaklık modelleri arasında en çok beğeni toplayan modellerden biri olmayı başaran Apple Airpods, rakiplerine göre her geçen gün biraz daha fazla tercih edilir oldu. Kulaklıkları şarj etmek için kullanılan kılıfıyla kullanıcılara sunulan kablosuz kulaklık modeli yenilenen versiyonu ile kullanıcılarına kablosuz şarj desteğini de sunuyor.

Apple Airpods'u akıllı saaate dönüştüren tasarım - Resim : 1

Apple AirPods’u kendi yorumuyla tekrardan tasarlayan tasarımcı Jiae Connie Jung bizlere çok farklı bir konsept tasarım sunuyor. Kulaklık modelinin kılıfını akıllı bir saat konseptine dönüştüren tasarımcı çalışması ile oldukça farklı bir bakış açısı yansıtıyor.

Apple Airpods'u akıllı saaate dönüştüren tasarım - Resim : 2

Hazırladığı çalışmasında kulaklığın kılıfına küçük bir ekran ekleyen Jung, kulaklığın kılıfının akıllı saatin ekranına magnetik olarak bağlandığını gösteriyor. Bu şekilde akıllı saatin ekranı kılıfın üzerinde yer alan ekrana geçiriliyor.

Apple Airpods'u akıllı saaate dönüştüren tasarım - Resim : 3

AirPods’un gövdesi oldukça kalın olduğundan tasarımcı tarafından oluşturulan konsept saatin oldukça ince olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Kulaklık kılıfından akıllı saat

Tasarımcı bu çalışmasıyla telefonlardan kontrol edilen müziğin kulaklıkların kılıfından yönetilmesini sağlıyor. Bu tasarımla birlikte Apple AirPods’un ekranında bildirimler, hava durumu, müzik kontrolü, kalp ritmi ve arama cevaplama gibi akıllı saatle yapılabilen tüm aktiviteler de gerçekleştirilebiliyor.

Apple Airpods'u akıllı saaate dönüştüren tasarım - Resim : 4

Tasarımcının bakış açısıyla yansıtılan bu çalışma yenilikçi bir tasarım gibi görünsede ürünün kullanımının zor olabileceği algısını da beraberinde getiriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.