Apple AR/VR kulaklık, iPhone'unuzla sorunsuz bir şekilde çalışacak

Apple AR/VR kulaklığı henüz resmen duyurulmuş değil, ancak sızıntılar gelmeye devam ediyor ve en son sızıntı cihazın iPhone'lar ve HomePod'lar gibi diğer Apple ürünleriyle nasıl çalışabileceğini gösteriyor.

Apple AR/VR kulaklık, iPhone'unuzla sorunsuz bir şekilde çalışacak

Yeni sızıntıya göre Avrupa'da görülen bir patent "Genişletilmiş Gerçeklik (XR) Sistemleri ile kullanım için Çoklu Cihaz Sürekliliği” başlığını taşıyor ve mevcut Apple aygıtlarında zaten mevcut olan Süreklilik özelliklerini (Handoff ve Universal  Control gibi) genişletiyor.

Aynı Devamlılık özelliklerinin yakında çıkacak AR/VR (veya XR) başlığı için geçerli olacağını varsayıyoruz: tüm aygıtlarınızda aynı Apple Kimliği ile oturum açtığınız sürece, bunlar Wi-Fi ve Bluetooth gibi teknolojileri kullanarak sorunsuz bir şekilde birlikte çalışacaklardır.

Patent, bunun nasıl çalışabileceğine dair birkaç örnek de veriyor. Örneklerden birinde, kulaklığı takan bir kişi iPhone'daki bir e-postaya bakıyor ve ardından bir el hareketi veya bakış kullanarak onu daha büyük bir sanal ekrana aktarabiliyor.

Apple AR/VR kulaklık, iPhone'unuzla sorunsuz bir şekilde çalışacak

Apple'ın ürünlerine eklediği Süreklilik özellikleri çoğu zaman hayatı çok daha kolay hale getiriyor. Apple'ın bunu yaklaşmakta olan AR/VR kulaklığına da genişletmek istemesi hiç de şaşırtıcı değil. Zira cihaz bir boşlukta piyasaya sürülmüyor: Apple, kulaklığın cazibesini artırmaya yardımcı olabilecek güçlü bir ürün ekosistemine sahip. Apple Watch'un iPhone için arzu edilen bir aksesuar haline gelmesi gibi, AR/VR kulaklığı da yalnızca kendi başına harika bir şey olarak değil, aynı zamanda iPhone'lar, iPad'ler, Mac'ler ve daha fazlası ile birlikte çalışırken de harika bir şey olarak konumlandırılabilir.

Tüm bu sızıntı ve söylentilerde her zaman olduğu gibi, bekleyip görmemiz gerekecek. Şimdiye kadar duyduğumuz gevezeliklerin çoğu, yeni cihazın 2023'te piyasaya sürüleceğine işaret ediyor, ancak ilk sürümün fiyatı muhtemelen çoğu ortalama tüketicinin bütçesinin üzerinde olacak.