Donanım

Apple işi iyiden iyiye doktorluğa çevirdi

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından geliştirilen teknolojiler, yakında doktorların birçok alandaki bilgi ve tecrübelerini gereksiz hale getirebilir.

Apple işi iyiden iyiye doktorluğa çevirdi

Apple, sağlık ve fitness teknolojileri üzerinde çalıştığına dair yeni bir patent başvurusu yayınladı. Bu teknolojiler arasında vücut yağ yüzdesi veya kas büyümesi gibi verileri belirlemek için yapay zeka modelleri de bulunuyor.

Apple, kullanıcıların telefonlarını kilidini açmak için biyometrik verileri kullanıyor. Ancak, yeni bir patent başvurusu, Cupertino şirketinin kullanıcıların yüz, boyun, göğüs, kollar, bacaklar gibi vücutlarının tamamını taramayı hedeflediğini gösteriyor. Bu taramalar, cihaza erişmenizi veya sağlık durumunuzla ilgili endişe duymanız gerekip gerekmediğini size bildirecektir.

Apple işi iyiden iyiye doktorluğa çevirdi

Bu yeni Apple patenti, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında ilk kez sunuldu ve birçok sensör aracılığıyla dış derinlik haritaları yakalayarak vücut bileşimini analiz etmeyi hedefledi. Bu sensörler arasında düzenli fotoğraflar ve kızılötesi görüntüler de yer alıyor. Apple, zaten yüz için kızılötesi görüntüleri kullanarak benzer biyometrik okumaları yapan bir şirket. Ancak, bu patent fikri, aynı teknolojinin vücudun geri kalanı için kullanılmasını öngörüyor. Bu teknoloji, kullanıcıların boyun, bel, kollar ve daha fazlasının derinliğini belirleyecek.

Apple'ın bu yeni teknolojileri, sağlık ve fitness sektöründe bir devrim yaratabilir. Bu teknolojiler, insanların sağlık durumlarını takip etmelerine ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine yardımcı olabilir. Tabi bu teknolojilerin gelişim günlük hayata uygun hale gelmesi için belli bir süre geçmesi gerektiğini de unutmamak gerekli.

Yorumlar
nur
belli süre ne kadar adam tam eşşeği açlığa alıştırdım öldü demiş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.