Donanım

Apple, az talep nedeniyle bu cihazların fişini çekti!

Apple yonga setleri konusunda talebin fazlasıyla düşük olması nedeniyle bazı yonga setlerinin fişini çekecek. İşte tüm detaylar.

Apple, az talep nedeniyle bu cihazların fişini çekti!

Görünüşe göre Apple, 2022 MacBook Pro dizüstü bilgisayarları için M2 Pro ve M2 Max serisi yonga setlerine olan talep konusunda hayal kırıklığı yaşıyor. Şirket bu yonga setlerine gelecek talep konusunda çok hevesliydi ancak yeni işlemciler için siparişleri azalıyor.

Apple, az talep nedeniyle bu cihazların fişini çekti!

Apple, az talep nedeniyle bu cihazların fişini çekti! - Resim : 1

Siparişler yaklaşık yüzde 30 oranında azaldı. Haber, teknoloji devinin bu yıl için 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerine olan talebi yanlış değerlendirdiğini belirten ünlü analist Ming-Chi Kuo'dan geldi. Analist, markanın tedarikçilerine siparişleri yüzde 30'a varan oranda azaltmaları için notlar gönderdiğini de sözlerine ekledi. Bu, 2022 MacBook Pro'ların piyasaya sürülmesinden önce bile üretim siparişlerinde büyük bir düşüş görmesi demek. Kuo, iPhone üreticisinin evden çalışmanın neden olduğu talep artışının ardından talepte düşüş gördüğünü de sözlerine ekledi.

Müşterilere yönelik bir notta Kuo, "Apple, yeni 14" ve 16" MacBook Pro için sevkiyat tahminlerini seri üretim öncesinde %20 ila %30 oranında azaltıyor ve bu, üst düzey ABF ve Mini LED sektörleri için yapısal bir risk. Daha basit bir ifadeyle, MacBook'a olan gerçek talebin son zamanlarda beklenenden daha düşük olduğu ve yalnızca üst seviye MacBook Pro modelleriyle sınırlı olmadığı görülüyor" ifadelerini kullandı. Şu an itibariyle şirketin 14 inç ve 16 inç MacBook Pro 2022 modellerini önümüzdeki ay Ekim ayında duyurması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.