Mobil

Apple A16 Bionic performansta hayal kırıklığı yarattı!

Apple yepyeni iPhone 14 serisini tanıttı ancak bazıları bu seride hayal kırıklığı yaşıyor gibi görünüyor. İşte tüm detaylar.

Apple A16 Bionic performansta hayal kırıklığı yarattı!

Birkaç gün önce Apple, iPhone 14 serisini dünya çapında piyasaya sürdü. Cihazlar, acil uydu bağlantısı, yenilenmiş bir UI deneyimi, kamera iyileştirmeleri ve Pro modellerindeki A16 Bionic yonga seti gibi yeni özellikleri bir araya getiriyor. Ancak teknoloji devi A16 Bionic ile tüm beklentileri karşılayamamış gibi görünüyor.

Apple A16 Bionic performansta hayal kırıklığı yarattı!

apple

Cihazlar henüz müşterilere ulaşmadı, ancak birileri Geekbench'i bir Pro modeline kurmayı ve çalıştırmayı başardı. Performans sonuçlarına bakacak olursak şirketin biraz hayal kırıklığı yarattığı söylenebilir.

Tanınmış bir kaynak olan Ice Universe, A16 Bionic destekli bir iPhone gibi görünen bir cihazın Geekbench sonucunu paylaştı. Pro mu yoksa Pro Max modeli mi olduğu belli değil, ancak kıyaslama kendi içinde o kadar etkileyici görünmüyor. Yeni çip, tek çekirdekli testte 1879 puan ve çok çekirdekli testte 4664 puan alıyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse, A15 donanımlı iPhone 13 Pro/Pro Max modelleri genellikle tek çekirdekli testlerde yaklaşık 1730 puan ve çok çekirdekli testlerde 4700 puan elde ediyor.

Bu gerçekten A16 donanımlı bir iPhone'un Geekbench puanıysa, Apple'ın yonga setini geçen yılki A15 Bionic yonga seti yerine neden eski A13 Bionic yonga seti ile karşılaştırmayı seçtiği sorusuna cevap verebilir. Şirket, yongaların öncekine göre %20 daha az güç tükettiğini iddia ettiği için bu sefer performans yerine daha fazla verimlilikle gitmeyi tercih etmiş olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.