Donanım

Apple Glass ciddi anlamda devrim yaratacak

Teknoloji dünyasının büyük umutlar beslediği Apple AR/VR cihazları bir türlü gündemden düşmüyor. Bu cihazları gündemde tutan isimse, ünlü analist Ming-Chi Kuo.

Apple Glass ciddi anlamda devrim yaratacak

Apple’a yakınlığıyla bilinen ve bugüne kadar yaptığı birbirinden tutarlı paylaşımlarıyla güvenilirliğini kesinlikle kanıtlayan ünlü analist Ming-Chi Kuo, Apple sanal gerçeklik gözlükleri hakkında bilgi vermeye devam ediyor. Ünlü analist tarafından bugün yapılan paylaşımlar ise, hem Apple hayranlarını hem de sanal gerçeklik taraftarlarını bir hayli heyecanlandırdı.

Ming-Chi Kuo yaptığı açıklamalarda Apple’ın sadece sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışmadığını, Amerikalı teknoloji devi tarafından geliştirilen cihazlara karma gerçeklik gözlükleri demenin daha doğru olacağını çünkü bu cihazların hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçeklik özelliklerini bünyesinde taşıdığını söyledi.

Apple Glass ciddi anlamda devrim yaratacak

Karma gerçeklik gözlüğünün tüm testlerden başarıyla geçtiğini söyleyen Kuo, Apple’ın bu yeni cihazını tanıtmasıyla birlikte adeta yeni bir dönemin başlayacağını iddia etti. Bugüne kadar cihaz hakkında herhangi bir bilgi edinememiş olsak da, Apple’ın geçtiğimiz günlerde realityOS işletim sistemi için telif hakkı başvurusu yapması, Ming-Chi Kuo’nun haklı olabileceğini gösteriyor.

İddialarının sonunda bir tarih vermeyi de ihmal etmeyen ünlü duyumcu, Apple bu yılın sonlarına doğru üretim çalışmalarına başlayacağını ve 2023 yılının ilk günlerinde de yeni cihazını resmen tanıtacağını dile getirdi.

Son olarak eğer siz de sanal gerçeklik dünyasına adım atmak için Apple’ın yeni gözlüklerini bekliyorsanız, bu konuda bir kez daha düşünmenizi öneririz. Çünkü ortalıkta dolaşan söylentilere göre Apple bu gözlük setini en az 3.000 dolardan satışa sunmayı planlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.